Miał być wyrok. Skończyło się na przedłużonym areszcie (FILM)

22 maj 2017
(1 głos)

Dziś w Sądzie Rejonowym w Świebodzinie miał być ogłoszony wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku w Mostkach z 2016 roku.

Czytaj więcej: Podwójna śmierć na DK92 (ZDJĘCIA i FILM)

Rozprawa rozpoczęła się kilka minut po godz. 9.00 i pierwszym punktem miało być przesłuchanie ostatniego świadka, kierowcy który jechał bezpośrednio za poszkodowanymi. Niestety świadek nie zjawił się na procesie. Zarówno obrońca oskarżonego, adwokat Witold Majchrzak jak i Prokurator wnioskowali o wydanie wyroku bez wysłuchania świadka, innego zdania był oskarżyciel, Aplikant Radcowski Michał Chłosta. 

Sędzie przychylił się do prośby Aplikanta, uzasadniając że jest to jeden z trzech najważniejszych świadków zdarzenia, ponadto jego zeznania w postępowaniu przygotowawczym nieco różniły się od zeznań pozostałych świadków. 

- Sąd mając na uwadze zasadę bezpośredności prowadzenia postępowania sądowego postanowił jeszcze raz wezwać świadka - informował podczas procesu Sędzia Konrad Mostowik. 

Z uwagi na fakt, że tymczasowy areszt oskarżonego kończy się 13.06 Sąd przedłużył areszt na kolejne 3 miesiące, czyli do 11.09, jednocześnie nie przychylając się do wniosku obrońcy o odpowiadanie Rafała R. z tzw. wolnej stopy. 

Wyrok w sprawie ma zapaść w czerwcu. 

Czytaj więcej: Ruszył proces w sprawie wypadku w Mostkach

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.