Odpowiedzialni za rozbój w rękach policjantów

23 maj 2017
(1 głos)

Policjanci z Referatu Kryminalnego gubińskiego komisariatu w krótkim czasie od zdarzenia ustalili i zatrzymali osoby podejrzewane o dokonanie rozboju na obywatelu Niemiec.

Sprawcami okazali się 30-letnia kobieta i 31-letni mężczyzna. Prokurator po zapoznaniu się z aktami sprawy zastosował wobec nich dozór wraz z zakazem opuszczenia kraju. Za ten czyn grozi im od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (18 maja) po godz. 18:00, dyżurny gubińskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie od pracownika jednego ze sklepów, o obywatelu Niemiec, który twierdził, iż został pobity i okradziony. Na miejsce zgłoszenia wysłano patrol interwencyjny, celem sprawdzenia sytuacji. Z relacji mężczyzny wynikało, że został on pobity, a następnie skradziono mu z portfela przeszło 700 euro oraz plecak, w którym były różnego rodzaju napoje. Sprawą zajęli się kryminalni z Komisariatu Policji w Gubinie, którzy w krótkim czasie od zdarzenia, zebrali materiał dowodowy. Na jego postawie ustalili osoby, które mogły mieć związek ze sprawą.

Jak się okazało podejrzani o ten czyn, to 30-letnia kobieta i 31-letni mężczyzna, którzy w tym dniu spożywali alkohol wspólnie z pokrzywdzonym. Będąc z nim w rejonie parku przy Alejach Łużyckich w Gubinie, kobieta wykorzystała fakt, iż obywatel Niemiec znajdował się pod działaniem alkoholu, pchnęła go, a potem uderzyła w okolice twarzy, w wyniku czego pokrzywdzony przewrócił się.

30-latka nie poprzestała jednak na tym i gdy mężczyzna leżał, kopała go wspólnie z 31-latkiem po całym ciele, a następnie zabrali mu portfel, w którym było przeszło 700 euro oraz plecak zawierający napoje. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna zostali zatrzymani w piątek rano (19 maja), niedaleko miejsca zdarzenia. Oboje znajdowali się pod działaniem alkoholu. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli przy nich pieniądze, w walucie polskiej, gdyż część skradzionych pieniędzy, której nie zdążyli wydać na własne przyjemności, wymienili w jednym z kantorów. W trakcie przesłuchania przyznali się do dokonania rozboju. Prokurator po zapoznaniu się z materiałami sprawy zastosował wobec nich dozór wraz zakazem opuszczenia kraju. Za ten czyn grozi im od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

KPP w Krośnie Odrz.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.