Kierując ciężarówką nie ustąpił pierwszeństwa szynobusowi i doprowadził do zderzenia. Straty to 688 tys. zł.

01 czerwiec 2017
(1 głos)

Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43-letniemu mężczyźnie, który 8 lutego 2016 r. w Bogaczowie, nie zachowując ostrożności sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym zagrażającej życiu i zdrowiu wielu osób.

Mężczyzna kierując samochodem ciężarowym marki Volvo wraz z naczepą, naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że przed oznaczonym przejazdem, kolejowym, nie zastosował się do znaku b-20 STOP, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pociągowi i doprowadził do zderzenia z szynobusem relacji Zielona Góra - Jelenia Góra przewożącym 13 osób, wskutek czego uszkodzone zostało poszycie kabiny pociągu wartości 688 344 zł.

Oskarżony przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

W razie odrzucenia wniosku przez sąd zgodnie z art.174.§1, kto sprowadza bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.§2. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Czytaj więcej: Kolizja kolejowa

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.