RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Wspólne działania SG i KAS doprowadziły do likwidacji grupy przestępczej (ZDJĘCIA)

04 wrzesień 2017
(0 głosów)
Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali grupę przestępczą wprowadzającą do obrotu nielegalne paliwa.

Straty Skarbu Państwa z tytułu przestępczej działalności szacowane są na kwotę co najmniej 15,4 mln zł. W ciągu 3 miesięcy firma mogła wprowadzić do obrotu nawet 6 mln litrów nielegalnego paliwa.

- W wyniku działań prowadzonych w dniach 29.08-01.09.2017 r. przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Zgorzelcu i Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego, przy wsparciu funkcjonariuszy z Wydziału Zabezpieczenia Działań Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zlikwidowano nielegalną działalność polegającą na zmianie przeznaczenia oleju opałowego oraz wprowadzania go do obrotu jako oleju napędowy - informuje kpt. SG Rafał Potocki, p.o. Rzecznika Prasowego Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. - W toku działań ustalono, że jedna z firm z siedzibą w Płocku sprowadza z Niemiec znaczne ilości oleju opałowego, który miał trafiać na Litwę i Łotwę. Okazało się, że deklarowane transporty nie opuszczają kraju i na terenie bazy paliwowej w woj. łódzkim olej opałowy zamieniany jest w olej napędowy.

Miejsce odbarwiania oleju opałowego zlokalizowane było na terenie powiatu piotrkowskiego. Po wejściu na teren odbarwialni funkcjonariusze na gorącym uczynku zatrzymali 4 mężczyzn. Na miejscu zabezpieczono linię technologiczną do odbarwiania oleju opałowego, środki chemiczne oraz substancje wzbogacające.

Podobne działania podjęto w 8 innych miejscach na terenie województw łódzkiego i mazowieckiego.

W działaniach prowadzonych pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim w działania zaangażowanych było ponad 110 funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej oraz Nadodrzańskiego Oddziału SG.

Szacuje się, że od czerwca do sierpnia br. firma mogła wprowadzić do nielegalnego obrotu zawartość ponad 200 cystern z olejem opałowym, czyli ponad 6 mln litrów.

W wyniku działań 15 osobom Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim przedstawiła zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym właścicielce firmy transportowej oraz jej mężowi przedstawiono zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą.

Łącznie w wyniku działań funkcjonariusze zajęli blisko 600 tys. litrów paliwa, ciągniki siodłowe i cysterny o łącznej wartości 5 mln zł.

Podejrzanym przedstawiono zarzuty narażenia Skarbu Państwa na uszczuplenie z tytułu akcyzy i opłaty paliwowej na kwotę co najmniej 15,4 mln zł.

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.