RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Niebezpieczny 19-latek za kierownicą

13 wrzesień 2017
(1 głos)

Policjanci z Sulechowa po krótkim pościgu uniemożliwili dalszą jazdę kierującemu, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a uciekając rozbił bramę wjazdową posesji. Podczas przeszukania mundurowi znaleźli przy nim narkotyki. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.

- W niedzielę około godziny 5.00 policjanci służby patrolowej sulechowskiego komisariatu zauważyli na jednym z parkingów kierującego samochodem marki renault, który cofając stworzył zagrożenie dla innego pojazdu - mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, KMP Zielona Góra. - Mundurowi postanowili go zatrzymać, dając sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierujący jednak nie reagował i na widok radiozowozu zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg. Po przejechaniu kilkuset metrów, kierujący skręcił nagle na teren jednej z posesji rozbijając przy tym bramę wjazdową. Gdy uciekający mężczyzna zorientował się, że nie ma możliwości wyjazdu, próbował jeszcze uciekać pieszo. Policjanci jednak bez trudu go dogonili i zatrzymali. Kierującym, który nie zatrzymał się do kontroli okazał się 19-letni mieszkaniec gminy Kargowa. Mężczyzna nie był wcześniej notowany. Po zatrzymaniu zachowywał się nienaturalnie, dlatego policjanci podejrzewali, że może być pod wpływem środków psychoaktywnych. Ich podejrzenia potwierdziły się. Badanie wykazało, że mężczyzna znajduje się pod działaniem amfetaminy. Ponadto podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim trzy woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego. Badanie narkotesterem dało wynik pozytywny dla marihuany.

19-latek usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli, kierowania pojazdem mechanicznym pod działaniem środków odurzających oraz posiadania narkotyków. Odpowie on także za spowodowanie kolizji – zniszczenie bramy wjazdowej na posesję oraz stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.