Ścigany Europejskim Nakazem Aresztowania - zatrzymany na S3 (Wideo)

25 kwiecień 2016
(0 głosów)
Autor: 

Mężczyzna ścigany Europejskim Nakazem Aresztowania za przestępstwa popełnione na terenie Belgii, został zatrzymany przez międzyrzeckich policjantów. Wpadł, bo znacznie przekroczył prędkość.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu, pełniąc służbę na drodze ekspresowej S-3 nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator, zauważyli szybko jadący pojazd. Po dokonaniu pomiaru okazało się, że kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość o 52 km/h. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. W każdej takiej sytuacji dane kierowcy sprawdzane są w policyjnych bazach. W tym przypadku policjanci ujrzeli komunikat, że kierującego należy zatrzymać, ponieważ jest poszukiwany europejskim nakazem aresztowania. Dodatkowo za przekroczenie prędkości i używanie telefonu podczas jazdy na kierowcę nałożono 600 zł mandatu i 15 punktów karnych. Mężczyzna trafił do międzyrzeckiej jednostki. Po zebraniu dokładniejszych informacji okazało się, że 42-letni Tomasz G. był poszukiwany za kradzieże i włamania, których miał dokonać na terenie Belgii.

Na wniosek Prokuratury Okręgowej, Sąd Okręgowy w Gorzowie Wlkp. aresztował mężczyznę na okres siedmiu dni i wdrożył procedurę ekstradycyjną. Ukrywanie się przestępców w krajach członkowskich, nie chroni ich przed odpowiedzialnością karną. Dzięki uproszczonej formie ekstradycji istniejącej pomiędzy państwami członkowskimi Unii Europejskiej, możliwe jest aresztowanie osoby podejrzanej lub oskarżonej o popełnienie przestępstwa albo już skazanej i wydanie jej do kraju, w którym popełnił przestępstwo.


KPP Międzyrzecz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.