Kolejne zatrzymane prawa jazdy

25 kwiecień 2016
(0 głosów)

W ostatnich dniach policjanci gorzowskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy sześciu kierującym. Najczęstszą przyczyną było przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Nierozważni kierowcy dopiero za trzy miesiące będą mogli wrócić za kierownicę.

Policjanci nie odpuszczają kierowcom, którzy nie przestrzegają przepisów kodeksu drogowego. Istotne znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest stosowanie się do ograniczeń prędkości, wynikających zarówno z treści ustawy Prawo o ruchu drogowym, jak i ze znaków znajdujących się na drodze. Podsumowanie I kwartału 2016 roku pokazało, że najczęstszą przyczyną wypadków drogowych było niedostosowanie prędkości do warunków na drodze. Prędkość, z jaką poruszają się pojazdy będzie podlegać stałej kontroli policjantów ruchu drogowego. Kierowcy, którzy będą przekraczać prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym poza mandatem i punktami karnymi tracić będą prawo jazdy na okres trzech miesięcy. W ostatnich dniach gorzowska drogówka zatrzymała sześć uprawnień do kierowania:

  • w czwartek (21 kwietnia) w Motylewie kierowca volkswagena jechał 101 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h
  • w piątek (22 kwietnia) w Gorzowie na ulicy Kasprzaka doszło do czołowego zderzenia osobowego volkswagena golfa z ciężarówką MAN. Kierujący volkswagenem w wyniku niedostosowanie prędkości do warunków na drodze stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwny pas ruchu doprowadzając do zderzenia z ciężarówką. Policjanci skierowali wobec niego wniosek o ukaranie do sądu i zatrzymali prawo jazdy.
  • tego samego dnia w Gorzowie na Al. 11 Listopada około godz. 16:30 kierowca BMW przekroczył dopuszczalną prędkość o 52 km/h
  • również w piątek w Gorzowie na Al. Konstytucji 3 Maja policjanci ruchu drogowego zatrzymali osobowe Audi, którego kierująca jechała 102 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h
  • w piątkowy wieczór w Wawrowie, około godziny 20:30 motocyklista Hondy przekroczył dopuszczalną prędkość o 57 km/h w terenie zabudowanym
  • w sobotę (23 kwietnia) przed godz. 16 w Boleminie kierowca volvo przekroczył dopuszczalną prędkość o 68 km/h.

Prowadzone kontrole prędkości będą kontynuowane. Policjanci apelują o bezpieczną jazdę – zwłaszcza o ściągnięcie „nogi z gazu” i przestrzeganie przepisów.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.