Zabezpieczyli papierosy i tytoń o wartości blisko 200 tys. zł

28 kwiecień 2016
(0 głosów)

Papierosy i tytoń o wartości blisko 200 tys. zł, a także materiały i sprzęt do nielegalnej produkcji papierosów, zabezpieczyli funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG.

Funkcjonariusze 25 kwietnia br. dokonali przeszukań na prywatnych posesjach w powiecie żarskim i międzyrzeckim i zabezpieczyli łącznie prawie 300 tys. sztuk papierosów i 20 kg krajanki tytoniu. Wartość towaru wynosi 192 tys. zł. Na jednej z posesji funkcjonariusze ujawnili również linię produkcyjną i materiały wykorzystywane przy produkcji papierosów.

Zatrzymano trzy osoby, dodatkowo jedna z nich posiadała blisko gram marihuany.

Prowadzący sprawę funkcjonariusze SG z Tuplic ustalili, że papierosy były kupowane za wschodnią granicą, przewożone do Polski i nielegalnie sprzedawane na targowiskach. Zatrzymanym mężczyznom, w wieku 27-47 lat, przedstawiono zarzuty przechowywania i przewożenia znacznych ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Prokurator zdecydował również o zastosowaniu środków zapobiegawczych w postaci poręczenia majątkowego i dozoru policyjnego.

Śledztwo prowadzą funkcjonariusze z PSG w Tuplicach pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. Mężczyznom grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat trzech lub obie te kary łącznie. Jednocześnie śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań.

źródło: Nadodrzański Oddział Straży Granicznejtuplice2804-04.jpg

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.