W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych…

28 kwiecień 2016
(0 głosów)

28 kwietnia policjanci z zielonogórskiej drogówki kontrolowali w Drzonkowie autobusy tzn. ,,Gimbusy”, które każdego dnia przewożą uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. Policjanci oprócz stanu trzeźwości sprawdzali stan techniczny pojazdów.

Policjanci z komendy miejskiej kontrolowali od rana ,,Gimbusy” na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Drzonkowie. Autokary te codziennie przewożą uczniów na terenie gminy, dlatego tak ważne jest, aby były one sprawne technicznie i bezpieczne.

Mundurowi rozpoczęli kontrole od sprawdzenia stanu trzeźwości kierujących autokarami. Ku zadowoleniu policjantów badanie trzeźwości zakończyło się pozytywnie dla mężczyzn. Następnie patrol dokładnie sprawdzał stan techniczny pojazdów. Policjanci zwracali szczególną uwagę na układ hamulcowy, kierowniczy czy stan ogumienia. Sprawdzali także czy autokary wyposażone są w gaśnice i trójkąt bezpieczeństwa oraz czy pojazd ma sprawne światła.

Policjanci nie stwierdzili żadnych uchybień i usterek technicznych, dlatego wszystkie ,,Gimbusy” zostały dopuszczone do przewożenia dzieci.

KMP Zielona Góra

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.