Policjanci zabezpieczyli prawie 3 tony nielegalnego tytoniu (ZDJĘCIA i FILM)

02 listopad 2017
(0 głosów)
KPP Nowa Sól

Kierowca twierdził, że w samochodzie przewozi materiały budowlane. Policjanci nie uwierzyli, a w kontrolowanej ciężarówce znaleźli niemal trzy tony tytoniu.

Skarb Państwa mógł stracić ponad 1,3 mln zł. 26-letni kierowca został zatrzymany.

- W poniedziałek 23 października funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kożuchowie patrolując gminę Kożuchów zauważyli pojazd, którego wygląd wskazywał na to, że może być przeładowany - mówi st. sierż. Justyna Sęczkowska, KPP w Nowej Soli. - Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej. Kierowcą okazał się być 26-letni mieszkaniec Zielonej Góry. Zapytany o przewożony towar oświadczył, że wiezie materiały budowlane. Funkcjonariusze widząc zdenerwowanie oraz niepokój mężczyzny byli nieufni i postanowili sprawdzić przewożony ładunek.

Gdy otworzyli tylne drzwi pojazdu, od razu wydobyła się silna woń tytoniu. Jak się okazało renault, którym podróżował mężczyzna był wypełniony kartonami z suszem roślinnym. Kierowca został zatrzymany, a pojazd odholowany na parking nowosolskiej komendy. Policjanci zabezpieczyli ujawniony towar. Dzięki skutecznej pracy policjantów niemal 3 tony nielegalnego tytoniu nie trafi na czarny rynek. Straty, jakie mógł ponieść Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego to ponad 1,3 mln zł.

- Mężczyzna przebywa w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych - dodaje rzecznik. - Usłyszy zarzuty posiadania wyrobów bez akcyzy. Za posiadanie znacznej ilości tytoniu, które objęte jest obecnie odrębnym postępowaniem, grozi do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka kara finansowa. To kolejne potwierdzenie skuteczności nowosolskich policjantów w walce z przestępczością akcyzową, dokonaną przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.