RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Uprowadzona kobieta już na wolności – skuteczna współpraca Policji z Polski i Niemiec

06 listopad 2017
(0 głosów)

Bardzo intensywne działania Lubuskiej Policji wsparte czynnościami Policji niemieckiej skutkowały uwolnieniem porwanej w poniedziałek kobiety ze Słubic.

25-latka jest już bezpieczna. W tej chwili przeprowadzane są z jej udziałem czynności procesowe przez niemieckich policjantów. Do sprawy zatrzymany został 29-letni mężczyzna, który podejrzewany jest o bezprawne pozbawienie wolności słubiczanki.

W poniedziałek /6 listopada/ przed południem policjanci ze Słubic otrzymali zgłoszenie, że na ul. Sienkiewicza kierujący fordem fokusem na niemieckich nr rejestracyjnych wraz z innym mężczyzną miał wciągnąć do auta kobietę. Informacja pochodziła od osób, które były świadkiem tego zdarzenia, kiedy jechały za wspomnianym pojazdem.

- Ruszyły bardzo intensywne działania Policji z Polski i Niemiec - informuje nadkom. Marcin Maludy, Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp. - Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. do sprawy włączyli się kryminalni z komendy wojewódzkiej. Trwające cały dzień ustalenia doświadczonych śledczych sprawiły, że z godziny na godzinę docierali oni do coraz bardziej dokładnych ustaleń. Ich dynamiczna analiza pozwoliła na konstruktywne wnioski. Dzięki szczegółowym informacjom przekazanym stronie niemieckiej przy bardzo aktywnej roli Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku, możliwe było dotarcie do miejsca przebywania uprowadzonej. W niemieckim Kassel policjanci uwolnili 25-latkę, zatrzymując także o cztery lata starszego napastnika. Obecnie przeprowadzane są z ich udziałem czynności procesowe.

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.