W Koninie Żagańskim znaleziono amunicję...

08 listopad 2017
(0 głosów)
Autor: 
KPP Żagań

Żagańscy policjanci zabezpieczali kolejne miejsce znalezienia niewypałów. Amunicję pochodzącą z czasów II wojny światowej znalazł mieszkaniec Konina Żagańskiego w czasie wykopywania słupka ogrodzeniowego na swojej posesji.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu został telefonicznie powiadomiony o znalezieniu niewypałów. Okazało się, że mieszkaniec Konina Żagańskiego podczas wykopywania słupków z ogrodzenia na terenie swojej posesji natknął się na starą butelkę, w której było 30 sztuk amunicji produkcji radzieckiej z 1944 roku. O znalezisku zostali powiadomieni saperzy z Jednostki Wojskowej w Głogowie. Do czasu przyjazdu saperów znalezisko zabezpieczali żagańscy policjanci.

Od stycznia 2017 r. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu aż 28 razy zabezpieczali miejsca znalezionych niewybuchów: bomb lotniczych, pocisków i granatów z okresu II wojny światowej. Natomiast w ubiegłym roku największe znalezisko niewybuchów zostało ujawnione latem, w opuszczonej szopie w miejscowości Rudawica. Policjanci zabezpieczali tam miejsce znalezienia prawie 40 sztuk poradzieckiej amunicji do granatników i pocisków artyleryjskich. W związku z zagrożeniem życia i zdrowia mieszkańców, policjanci wspólnie ze strażakami ewakuowali z kilkunastu budynków 38 osób, w tym 10 dzieci.

Podczas prac polowych, robót drogowych, albo w czasie spacerów po lesie, wycieczek i wędrówek, nadal można natknąć się na niewybuch lub niewypał z czasów II wojny światowej. Dlatego pamiętajmy, aby nie dotykać takich znalezisk, nie przenosić je w inne miejsca. Należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policję.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.