Weszli pod pozorem sprawdzenia jakości wody

16 listopad 2017
(0 głosów)

Zielonogórska Policja wczoraj została powiadomiona o kobiecie i mężczyźnie, którzy pod pozorem sprawdzania jakości wody w instalacji weszli do mieszkania 89-letniej mieszkanki Zielonej Góry i ukradli jej ponad 1000 zł oszczędności. Ostrzegamy – nie pozwólcie się Państwo oszukiwać.

- Jeśli macie państwo w rodzinie starsze osoby rozmawiajcie z nimi na ten temat przy każdej okazji i przypominajcie o tym, że nie wolno wpuszczać obcych do mieszkania ani przekazywać obcym żadnych pieniędzy - informuje podinsp. Małgorzata Barska, KMP Zielona Góra. - Pamiętajmy, że oszuści ogarnięci chęcią zdobycia pieniędzy nie cofną się przed żadnym sposobem ich zdobycia i bardzo często żerują na uczuciach starszych wrażliwych osób. Pamiętajmy, żeby nie wpuszczać do domu nieznajomych osób i nie przekazywać obcym pieniędzy. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy natychmiast poinformować policję.

NIGDY NIE PRZEKAZUJMY NASZYCH PIENIĘDZY OBCYM OSOBOM.

Co zrobić gdy ktoś obcy zapuka do drzwi.

· nie wpuszczać obcych osób do domu,

· poprosić pracownika o legitymację, jeśli ma uczciwe zamiary pokaże identyfikator,

· o nie przekazywać pieniędzy obcym osobom,

· w razie wątpliwości poinformować pilnie POLICJĘ (tel. 997) o każdej podejrzanej osobie.

PAMIĘTAJMY!

· Pracownicy ZUS, NFZ czy innych urzędów nie odwiedzają nikogo w domach,

· Nie każdy kto dzwoni lub puka do drzwi ma uczciwe zamiary.

Nie daj się oszukać!

· Nigdy nie korzystajmy z żadnych przypadkowych okazji korzystnych zakupów;

· Oszuści przychodzą do domów podając się za pracowników opieki społecznej, NFZ, ZUS czy pracowników gazowni lub wodociągów;

· Pod pozorem „sprawdzania” instalacji przeszukują mieszkanie i kradną pieniądze lub kosztowności;

· Oszuści nakłaniają do wpłaty pieniędzy w zamian za pomoc w załatwieniu spraw lub okazyjną sprzedaż różnych przedmiotów.

KMP Zielona Góra

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.