Odpowiedzialny za fałszywe alarmy bombowe w rękach Policji (ZDJĘCIA i FILM)

17 listopad 2017
(1 głos)
Autor: 

15 listopada 2017 roku policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wywołanie na początku listopada w Świebodzinie fałszywych alarmów bombowych. Ustalenie kto jest sprawcą oraz gdzie przebywa było możliwe dzięki zintensyfikowanym działaniom funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie. 28-letniemu mieszkańcowi powiatu bytowskiego grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Na początku listopada w szkołach na terenie Świebodzina przez 3 dni regularnie pojawiała się Policja. Miało to związek z przesyłanymi do różnych instytucji informacjami o podłożonym ładunku wybuchowym na ich terenie. Pierwsze dwa alarmy nie precyzowały placówki oświatowej, wobec tego sprawdzone zostały wszystkie szkoły. Pomimo, iż alarmy miały bardzo niski stopień prawdopodobieństwa, to każdy taki sygnał był traktowany bardzo poważnie. Szkoły każdorazowo sprawdzane zostały przez policyjnych specjalistów od pirotechniki z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie. W międzyczasie policjanci z Wydziału Kryminalnego, Dochodzeniowo Śledczego wraz z Prokuraturą Rejonową ze Świebodzina intensywnie pracowali nad zidentyfikowaniem osoby oraz ustaleniem jej miejsca pobytu. Sprawdzano wszelkie informacje oraz poszlaki. Trop prowadził w różne części kraju. Były to bardzo intensywne działania, w które zaangażowanych było wielu funkcjonariuszy komend wojewódzkich w kraju. Jak wykazało prowadzone śledztwo podejrzewany mężczyzna nie przebywał w swoim miejscu zamieszkania. Policjanci byli przygotowani na jego powrót do mieszkania. A gdy już się w nim pojawił, został zatrzymany. Pomimo, iż nigdy nie było żadnych ładunków wybuchowych doszło do realnego zagrożenia. Część placówek z powodu alarmów była ewakuowana, uczniowie oraz ich rodzice byli wystraszeni. Powodowało to sytuację, w której policjanci współdziałali w szerokim zakresie korzystając z wiedzy, umiejętności oraz urządzeń technicznych będących w posiadaniu policjantów z innych jednostek w kraju. Wspólne wysiłki w realizowanych czynnościach wykrywczych okazały się wymierne. Zebrane informacje, ich skrupulatna analiza i dynamiczne działania doświadczonych policjantów w terenie skutkowały zatrzymaniem nieodpowiedzialnego mężczyzny, który angażował do działań wiele służb. Na piątek 17 listopada zaplanowane jest posiedzenie w Sądzie Rejonowym w Świebodzinie.

Zgodnie z art. 224 a kodeksu karnego mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 8 za stwarzanie sytuacji mającej wywołać przekonanie o istnieniu zagrożenia życia lub zdrowia wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach.

źródło: KPP w Świebodzinie

Marcin Sepski

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.