Skuteczny pościg za nietrzeźwym kierowcą

25 listopad 2017
(0 głosów)
Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Żagańscy policjanci z ognia patrolowo-interwencyjnego zatrzymali mężczyznę, który jadąc samochodem osobowym nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że mężczyzna ma czteroletni zakaz kierowania pojazdami, a w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

- W czwartek, 23 listopada o godzinie 20.20 policjanci z Ogniwa Patrolowi-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu zauważyli na ul. Kożuchowskiej jadący z naprzeciwka samochód osobowy m-ki Volkswagen, którego tor jazdy wskazywał, że kierowca może być pijany - informuje podinsp. Sylwia Woroniec, Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu. - Policjanci zawrócili radiowóz i włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe aby zatrzymać auto. Mężczyzna kierujący samochodem nie reagował na policyjne sygnały i chcąc zgubić policjantów zjechał w polną drogę w kierunku miejscowości Bożnów. Jego decyzja okazała się nieskuteczna, gdyż po chwili został zatrzymany przez mundurowych. W samochodzie oprócz kierowcy było jeszcze dwóch pijanych pasażerów. W czasie zatrzymania kierowca był agresywny i stawiał czynny opór. W związku z tym policjanci użyli wobec niego chwytów obezwładniających i kajdanek. Okazało się, że samochodem kierował 48-letni mieszkaniec gminy Brzeźnica.

Sprawdzenie jego danych osobowych w policyjnej bazie danych wykazało, że kierowca miał sądowy zakaz kierowania pojazdami na okres czterech lat. Od kierowcy policjanci wyczuli wyraźną woń alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Pijany kierowca volkswagena nie miał tez przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu i ubezpieczenia OC. Został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. Samochód został zabezpieczony na koszt właściciela przez pomoc drogową.

48-latek usłyszał zarzuty związane z niezatrzymaniem się do kontroli drogowej, kierowaniem pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i złamaniem sądowego zakazu kierowania pojazdami. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.