RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

26 zarzutów za okradanie pacjentów w szpitalu

28 listopad 2017
(1 głos)

Policjanci z Komisariatu I Policji w Zielonej Górze ustalili i zatrzymali mężczyznę, który m.in. okradał pacjentów w szpitalu.

Sprawca usłyszał 26 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze aresztował go na trzy miesiące. Mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

- Policjanci z Komisariatu I w Zielonej Górze w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili tożsamość mężczyzny, który okradał pacjentów na różnych oddziałach zielonogórskiego szpitala - informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze. - Złodziej grasował na terenie całego obiektu wykorzystując nieuwagę lub chwilową nieobecność chorych pacjentów. W sumie policjanci otrzymali 9 zgłoszeń kradzieży od pacjentów placówki medycznej.

Działania operacyjne doprowadziły do ustalenia tożsamości sprawcy, którym okazał się 33-letni zielonogórzanin. Mężczyzna jest znany Policji i był wcześniej notowany za podobne przestępstwa. W toku prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie także inne przestępstwa m.in. kradzieże kart bankomatowych za pomocą których kupował artykuły spożywcze i alkohol płacąc zbliżeniowo.

W sumie 33-latek usłyszał 26 zarzutów za kradzieże i kradzieże z włamaniami, za które to przestępstwa Kodeks Karny przewiduje karę od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy co może spowodować podwyższenie wymiaru kary do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę, a więc do nawet 15 lat.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.