DYSKOTEKA i nietrzeźwi kierowcy

03 maj 2016
(0 głosów)

10 nietrzeźwych kierowców zatrzymali lubuscy policjanci podczas działań „Dyskoteka”. Funkcjonariusze zwracali uwagę na osoby, które podróżowały do lokali i klubów zlokalizowanych w miastach. Na drogach między miejscowościami sprawdzali, czy w nocy nie poruszają się tam osoby piesze bez odblasków.

Noc z soboty na niedzielę (30.04/01.05) minęła na drogach województwa spokojnie. Funkcjonariusze nie odnotowali żadnego poważnego zdarzenia. Trzykrotnie policjanci przyjeżdżali na kolizje, w których jedynie pojazdy uległy uszkodzeniu. Niestety wśród kierowców znaleźli się nieodpowiedzialni, którzy jechali pod wpływem alkoholu. Lubuscy policjanci zatrzymali 10 takich osób. Wśród nich kierowca fiata, który w Trzebielu (pow. żarski) został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego. 59-letni mężczyzna miał w organizmie niemal promil alkoholu. Teraz odpowie za przestępstwo. Nocne działania to także niemal 90 kierowców ukaranych mandatami za popełnione wykroczenia.

Lubuscy policjanci w sobotnią noc zwracali uwagę nie tylko na okolice dyskotek. Funkcjonariusze w białych czapkach kontrolowali trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów na drogach dojazdowych do miast. Podczas wielu kontroli okazywało się, że w pojeździe jest komplet pasażerów. Funkcjonariusze przypominali o bezpiecznej i rozważnej jeździe. Między miejscowościami sprawdzali, czy nie poruszają się tam osoby piesze bez elementów odblaskowych. Policjanci byli także obecni w okolicach całodobowych sklepów z alkoholem i stacji paliw.

Podobne działania policjanci w całym województwie będą regularnie powtarzać. Funkcjonariusze przypominają, że dla piratów drogowych i nietrzeźwych kierowców ulgi nie będzie.

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.