Szybka reakcja Policji na agresywne treści w internecie

12 grudzień 2017
(0 głosów)
KWP Gorzów Wlkp.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach zatrzymali 33-letniego mieszkańca tego powiatu.

Specjaliści zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości dotarli do wpisów na jednym z portali społecznościowych, które przepełnione były agresją. Mężczyzna wskazywał, że posiada kilka „koktajli” gotowych do użycia podczas „Majdanu” w Warszawie. Z zatrzymanym mężczyzną zostaną przeprowadzone czynności procesowe w Prokuraturze Rejonowej w Żarach.

- Specjaliści zwalczający cyberprzestępczość reagują na wszelkie formy łamania prawa, które mają miejsce w sieci - informuje nadkom. Marcin Maludy, Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp. - Z uwagi na fakt, że dziś bardzo wiele dzieje się właśnie w świecie wirtualnym, policjanci mają sporo pracy, aby ocenić, czy treści w nim zawarte są właściwe. Bardzo częstym przykładem jest popularny „hejt”. Osoby korzystające z internetu mając przekonanie, że są anonimowe i bezkarne, w wielu momentach przekraczają już nie tylko granice dobrego smaku ale i prawa. Należy pamiętać, ze słowo pisane przed monitorem komputera ma identyczne znaczenie, jak te wypowiadane w świecie rzeczywistym. I warto pamiętać o tym, że zawsze zostawia swój ślad w sieci. I choć w wielu przypadkach mowa jest o czynach, które ścigane są na wniosek osób pokrzywdzonych, to są i takie przypadki, gdzie organy ścigania reagują z urzędu.

O takim właśnie zdarzeniu możemy mówić w sprawie 33-letniego mieszkańca powiatu żarskiego, na wpisy którego policjanci zareagowali błyskawicznie. Mężczyzna na jednym z portali społecznościowych zamieszczał wpisy nawołujące do wyjazdu do Warszawy celem realizacji drugiego „Majdanu” wymierzonego wobec organów państwa. Mężczyzna zadeklarował, że zabierze ze sobą „parę koktaili”. Do powyższych wpisów dotarli funkcjonariusze zwalczający cyberprzestępczość i natychmiast podjęli kroki w kierunku ustalenia osoby za to odpowiedzialnej. We wtorek /12 grudnia / nad ranem 33-latek został zatrzymany w swoim miejscu zamieszkania. W najbliższym czasie z jego udziałem zostaną przeprowadzone czynności procesowe z udziałem prokuratora.

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.