RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

DJANGO i LILA – policyjne psy szkoliły się w służbie (ZDJĘCIA i FILM)

30 grudzień 2017
(0 głosów)
KWP Gorzów Wlkp.

Aby być skutecznym, trzeba ciągle doskonalić swoje umiejętności. Dotyczy to nie tylko policjantów, ale także ich czworonożnym partnerów.

Policyjne psy – DJANGO i LILA ćwiczyły na terenie Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie Wlkp. wykrywanie narkotyków i materiałów pirotechnicznych. Wszystko po to, aby w razie policyjnych działań profesjonalnie i skutecznie pomagać policjantom w zapewnianiu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Pies to bez wątpienia najlepszy przyjaciel człowieka. W Policji to z pewnością najwierniejszy przyjaciel i partner służbowy policjanta. Psy służbowe rozpoczęły policyjną służbę w dwudziestoleciu międzywojennym, podczas formowania się Policji Państwowej. Od tego czasu rola tych „czworonożnych policjantów” cały czas się zwiększała, a psy nie są już tylko wykorzystywane do patrolowania ulic, ale także do tropienia materiałów pirotechnicznych, narkotyków czy poszukiwania osób zaginionych. Bez wątpienia stanowią solidne i bezcenne wsparcie policyjnej służby.

Ale żeby być skutecznym i profesjonalnie wykonywać postawione zadania potrzebny jest proces ciągłego kształcenia się i doskonalenia swoich umiejętności. Psy służbowe nie stanowią tutaj żadnego wyjątku – szkolą się każdego tygodnia, by jeszcze lepiej i skuteczniej pomagać policjantom w zapewnianiu bezpieczeństwa. W czwartek (28 grudnia) przy współpracy z Miejskim Zakładem Komunikacji w Gorzowie Wlkp. dwa policyjne psy, które na co dzień pełnią służbę w gorzowskiej komendzie przeszły szkolenie w wykrywaniu i ujawnianiu materiałów zabronionych. DJANGO to dwuletni owczarek belgijski wyszkolony do wyszukiwania zapachów narkotyków. Jego partnerem i opiekunem jest st. asp. Ryszard Chojnacki. LILA to z kolei owczarek niemiecki, który jest specjalistą w dziedzinie wykrywania i ujawniania materiałów pirotechnicznych, a jego najlepszym przyjacielem, a zarazem partnerem jest mł. asp. Wojciech Winiarski. Zarówno psy jak i ich opiekunowie przeszli blisko pięciomiesięczne szkolenie specjalistyczne w Zakładzie Kynologii Policyjnej CSP w Sułkowicach. Po jego zakończeniu DJANGO i LILA rozpoczęły codzienne starania o bezpieczeństwo gorzowian. I ciągle się szkolą, tak aby być jeszcze skuteczniejszym i bardziej profesjonalnym w policyjnej służbie.

{gallery}4131{gallery}

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.