Bezpieczny Sylwester w zielonogórskim powiecie

02 styczeń 2018
(0 głosów)

Kolejny Sylwester za nami, pożegnanie starego i powitanie Nowego Roku minęło spokojnie i bezpiecznie. Nie zanotowano poważnych zdarzeń kryminalnych. Miejski Sylwester w Zielonej Górze upłynął bez zakłóceń ładu i porządku.

W sylwestrowy weekend zielonogórscy policjanci interweniowali ponad 200-krotnie. Interwencje dotyczyły głównie nietrzeźwych osób, zakłócania porządku publicznego, czy głośno zachowujących się grup młodzieży. Do Izby Wytrzeźwień odwieziono 16 osób.

Policjanci patrolujący ulice miasta i drogi powiatu skontrolowali trzeźwość ponad 5500 kierujących. Kilkukrotnie w ciagu całego weekendu organizowane były w różnych miejscach powiatu działania "Trzeźwy Kierowca" - również dzisiejszego poranka. W ciągu całego weekendu policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących, 1 po użyciu alkoholu, 3 pod wpływem narkotyków. W sylwestrowy wieczór zatrzymany został w Zielonej Górze mieszkaniec Poznania, który kierował samochodem Renault Master mając niemal promil alkoholu w organizmie. Okazało się również, że mężczyzna jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary aresztu za niezapłacone grzywny.

Na drogach powiatu także było bezpiecznie, nie było poważnych zdarzeń drogowych. Od piątkowego wieczoru do dzisiaj odnotowano 22 kolizje drogowe, w których uszkodzone były pojazdy, nikt nie został ranny. Policjanci ukarali 149 kierujących mandatami karnymi, 8 wniosków o ukaranie zostało skierowanych do sądu. 4 kierujących straciło swoje prawa jazdy, jeden z nich za przekroczenie prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym.

KMP Zielona Góra

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.