Poszukiwany 17 listami gończymi trafił do zakładu karnego

12 styczeń 2018
(1 głos)
Pixabay

Policjanci referatu kryminalnego z Witnicy zatrzymali 30-letniego mieszkańca Witnicy, który poszukiwany był 17 listami gończymi.

Mężczyzna na widok policjantów próbował ucieczki, ale po pościgu pieszym został zatrzymany i przewieziony do gorzowskiej komendy. Mężczyzna karany przez sąd m.in. za znieważenie policjantów i groźby karalne trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi następne kilkanaście miesięcy.

Wykrywanie przestępstw i wykroczeń oraz ściganie ich sprawców to jedno z ustawowych zadań postawionych przed Policją. Każdego dnia policjanci zatrzymują sprawców przestępstw, stawiając ich przed wymiarem sprawiedliwości, aby zgodnie z prawem odpowiedzieli za swoje czyny. W środę (12 stycznia) kryminalni z Komisariatu Policji w Witnicy zabezpieczali nagranie z monitoringu do jednej z prowadzonych przez nich spraw. W pewnym momencie jeden z nich zauważył 30-letniego mieszkańca Witnicy, który był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa. Mężczyzna, gdy zauważył zbliżających się do niego funkcjonariuszy zaczął uciekać. Policjanci od razu ruszyli za nim w pościg i zatrzymali go w jednym z budynków mieszkalnych. 30-latek został przewieziony do gorzowskiej komendy, a stamtąd następnego dnia trafił do zakładu karnego.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, mężczyzna był poszukiwany aż 17 listami gończymi mi.in. za znieważenie policjantów, groźby karalne oraz za niezastosowanie się do kary grzywny. Te było orzeczone przez sąd za wykroczenia związane z naruszeniem porządku publicznego. I dlatego, najbliższe kilkanaście miesięcy mężczyzna spędzi w zakładzie karnym.

Opracował: sierż. szt. Maciej Kimet, Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.