Poszukiwany ENA zatrzymany przez policjantów drogówki. Wcześniej sam zgłosił kolizję

14 luty 2018
(1 głos)
KPP Nowa Sól

66-latek poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania został zatrzymany przez międzyrzeckich policjantów drogówki. Wcześniej sam zadzwonił na Policję, ponieważ chciał zgłosić kolizję drogową, której był uczestnikiem. Mężczyzna był poszukiwany do sprawy przestępstw podatkowych, do których miało dochodzić na terytorium Niemiec.

We wtorek, 13 lutego dyżurny międzyrzeckiej Policji otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło na terenie jednej ze stacji paliw w Skwierzynie. Policjanci drogówki, który przyjechali na miejsce niegroźnej stłuczki podjęli czynności, które miały ustalić sprawcę kolizji. Policjanci po ustaleniu uczestników zdarzenia, każdego z nich sprawdzili w policyjnych bazach danych. Dzięki temu policjanci ustalili, że jeden z mężczyzn jest poszukiwany europejskim nakazem aresztowania. 66-latek został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu. Z zebranych informacji wynika, że mężczyzna pracujący od wielu lat na terenie Niemiec jest poszukiwany do sprawy przestępstwa podatkowe, które miały narazić skarb państwa na kwotę około 300 tysięcy euro. W Prokuraturze Okręgowej w Gorzowie Wlkp. prowadzone będą czynności procesowe z zatrzymanym 66-latkiem, po których zapadnie decyzja co do jego dalszej przyszłości.

Źródło: asp. Justyna Łętowska Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.