Policjanci zlikwidowali plantację i zabezpieczyli blisko 9 kg konopi indyjskich

19 luty 2018
(0 głosów)
KMP Zielona Góra

Dzielnicowy z komisariatu II KMP w Zielonej Górze przekazał informację, która pozwoliła policjantom zajmującym się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalić miejsce prowadzenia i zlikwidować plantację ziela konopi indyjskich.

Ogromny nakład pracy i intensywne działania operacyjne prowadzone przez policjantów zwalczających przestępczość narkotykową, doprowadziły do domu na jednym z zielonogórskich osiedli. 30-letni właściciel uprawy został już decyzją sądu aresztowany na 3 miesiące. Policjanci zabezpieczyli prawie 9 kg ziela konopi indyjskich.

Na teren nietypowej uprawy policjanci weszli w środę,14 lutego gdzie zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który doglądał i był właścicielem uprawy konopi indyjskich. Tutaj, w pomieszczeniach piwnicznych i pokojach domu jednorodzinnego policjanci odnaleźli wyposażoną w specjalistyczny sprzęt uprawę ponad 250 krzewów konopi w różnych fazach wzrostu. Ponadto w domu policjanci zabezpieczyli znaczne ilości suszu roślinnego w ilości prawie 9 kilogramów. Policjanci na miejscu zabezpieczyli także dokumentację prowadzoną przez 30-latka, która pozwoli ustalić m.in. jak długo mężczyzna działał. Zatrzymany 30-latek jest znany policji, wcześniej był już notowany i karany za podobne przestępstwa.

Mężczyzna usłyszał zarzuty uprawy konopi, posiadania znacznych ilości środków odurzających, a także przygotowania do wprowadzenia do obrotu znacznych ilości tych środków. Za te przestępstwa wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na podstawie zebranych przez policjantów materiałów dowodowych prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego 30-latka. Sąd przychylił się do wniosku i zdecydował o jego aresztowaniu na 3 miesiące. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

Źródło: KMP Zielona Góra

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.