Trzech mężczyzn nie żyje. Spożywali alkohol i środki psychoaktywne (FILM)

20 luty 2018
(1 głos)
gorzowianin.com

W poniedziałek 19 lutego odbyła się sekcja zwłok trzech mężczyzn, których ciała znaleziono w sobotę w domu jednorodzinnym w miejscowości Kwiatkowice koło Gorzowa. Mężczyźni zmarli wskutek ostrej niewydolności krążeniowo-oddechowej. Powodem mogło być zmieszanie alkoholu i środków psychoaktywnych.

Początkowo mówiono o tym, że mężczyźni których zwłoki znaleziono w domu w Kwiatkowicach zatruli się tlenkiem węgla – takie zgłoszenie otrzymała straż pożarna z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Służby zawiadomiła żona jednego z mężczyzn, która znalazła nieprzytomnych mężczyzn w domu. Jednak tę wersję szybko wykluczyli strażacy, którzy sprawdzili mieszkanie przy użyciu specjalistycznego sprzętu pod kątem gazów szkodliwych, w tym tlenku węgla. Urządzenia nie wskazały obecności żadnych szkodliwych gazów. Na miejscu do późnych godzin nocnych pracował prokurator oraz grupa dochodzeniowo-śledcza.

Stan czwartego mężczyzny, który trafił w sobotę do gorzowskiego szpitala był bardzo ciężki – lekarze walczyli o jego życie. Badania nie wykazały w jego organizmie obecności tlenku węgla, ale za to potwierdziły obecność alkoholu oraz innych substancji. Lekarze czekają cały czas na wyniki badań toksykologicznych, aby móc stwierdzić czy 29-letni mężczyzna zażywał narkotyki lub dopalacze. Jak dowiedział się portal gorzowianin.com, w niedzielę 18 lutego stan 29-latka był już stabilny i nie zagrażał jego życiu. Mężczyzna został przeniesiony z oddziału intensywnej terapii na inny oddział. 29-latek ma dozór policyjny.

W poniedziałek 19 lutego odbyła się sekcja zwłok trzech zmarłych mężczyzn. - Wstępne wyniki sekcji mówią o tym, że mężczyźni zmarli na skutek ostrej niewydolności krążeniowo-oddechowej. A co spowodowało tę niewydolność dowiemy się w ciągu najbliższych kilku dni, kiedy będą znane dokładne wyniki badań. W domu znaleziono środki psychoaktywne w postaci proszku i tabletek oraz butelki po alkoholu. Nie wykluczone, że do nagłego zatrzymania akcji serca mogło przyczynić się zmieszanie alkoholu z dopalaczami lub narkotykami - komentuje Roman Witkowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolski.

Zwłoki zostały odnalezione przez żonę jednego z mężczyzn. Zaniepokojona kobieta, która nie miała kontaktu z mężem od piątku 16 lutego od godz. 19, postanowiła pojechać w sobotę do domu w Kwiatkowicach, aby sprawdzić co się dzieje. Kiedy weszła do mieszkania, zastała zmarłych mężczyzn w pozycji półsiedzącej na kanapie oraz na krzesłach.

Dwaj zmarli mężczyźni, to bracia w wieku 35 i 40 lat, trzecia ofiara to również 40-latek.

Źródło: gorzowianin.com

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.