Okradli ośrodek dla osób niepełnosprawnych i aptekę

21 luty 2018
(0 głosów)
KWP Gorzów Wlkp.

Włamywali się do pomieszczeń na terenie Pszczewa. Nie „oszczędzili” nawet Środowiskowego Domu Samopomocy oraz apteki. Policjanci stawiając sobie rozwiązanie tej sprawy za punkt honoru zatrzymali przestępców i odzyskali część utraconego mienia. Mężczyźni zostali aresztowani na okres trzech miesięcy, grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzeń doszło na początku lutego. Policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem na terenie Pszczewa. Środowisko lokalne oburzył fakt, że łupem złodziei padł między innymi sprzęt komputerowy pochodzący ze Środowiskowego Domu Samopomocy, który jest ośrodkiem wsparcia dziennego dla osób chorych psychicznie oraz niepełnosprawnych intelektualnie z terenu Gminy Pszczew i Gminy Przytoczna. Misją Środowiskowego Domu Samopomocy jest przywracanie lub nabywanie umiejętności samodzielnego radzenia sobie w życiu a więc pomocy ludziom potrzebującym. Dla włamywaczy nie miało to jednak znaczenia a dodatkowo po kilku dniach na terenie tej samej miejscowości włamali się do apteki.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu postawili sobie za punkt honoru, aby jak najszybciej ustalić i zatrzymać włamywaczy.

Do zatrzymania sprawców włamań doszło w nocy z 16 na 17 lutego w rejonie Skwierzyny. Policjanci zabezpieczyli w ich pojeździe m. in. kominiarki, odzież oraz metalowe łomy. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli przedmioty pochodzące z włamania do apteki a przy jednym z zatrzymanych również niewielką ilość amfetaminy. Obaj zatrzymani mężczyźni, to mieszkańcy Gorzowa Wlkp. Policjanci ustalili, że mężczyźni byli dobrze przygotowani do nielegalnego procederu. Według ustaleń śledczych, dokonywali oni przestępstw wykorzystując do tego wynajęty wcześniej samochód, wyposażeni byli w narzędzia służące do pokonania zabezpieczeń a jeden z nich wielokrotnie karany był za czyny przeciwko mieniu i odbywał za nie kary pozbawienia wolności. 28-latek oraz jego 26-letni kolega na wniosek Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu zostali aresztowani na okres trzech miesięcy. Za kradzieże z włamaniem Kodeks Karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci sprawdzają również, czy te same osoby nie popełniły innych przestępstw na terenie powiatu międzyrzeckiego oraz powiatów ościennych. Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Źródło: asp. Justyna Łętowska Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.