Zatrzymano 17 cudzoziemców

22 luty 2018
(2 głosów)

W ciągu ostatnich dwóch dni funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 17 cudzoziemców za nielegalne przebywanie na terytorium naszego kraju oraz za przestępstwa związane z przekraczaniem granicy państwowej wbrew przepisom.

Wśród zatrzymany znajduje się 9 obywateli Ukrainy, którzy przebywali na terytorium naszego kraju nielegalnie. Cudzoziemcy nie posiadali ważnych dokumentów, które uprawniałyby ich do przebywania w naszym kraju, lub przebywali w Polsce na podstawie wyłudzonych wiz. Obywatele Ukrainy zostali zobowiązani do powrotu do kraju pochodzenia.

Kolejny zatrzymany to bezpaństwowiec, który wjechał do Polski z Niemiec nie posiadając przy sobie dokumentów. Po skierowaniu zapytania przez Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy w Świecku ustalono, iż cudzoziemiec posiada ważną niemiecką kartę pobytu. Bezpaństwowiec został ukarany mandatem karnym za przekroczenie granicy bez dokumentów oraz pouczony o konieczności powrotu do kraju, które wydało dokument pobytowy.

Ponadto funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu zatrzymali 7 obywateli Rosji, którzy przekroczyli granicę kraju wbrew przepisom. Rosjanie posiadali ważne polskie „Tymczasowe Zaświadczenia Tożsamości Cudzoziemca”, które pozwalają przebywać im w Polsce, jednak nie uprawniają ich do przekraczania granicy.

Źródło: Natalia Żabka wz. kpt. SG Rafał Potocki Rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.