Kierowca motoroweru miał ponad trzy promile

22 luty 2018
(1 głos)
Pixabay

Nietrzeźwy jechał skuterem „zygzakiem”. Jego szaleńczą jazdę przerwali piesi idący chodnikiem i przekazali Policji. Mężczyzna miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie.

Dzięki szybkiej, stanowczej i natychmiastowej reakcji pieszych, nie doszło do tragedii. W Międzyrzeczu na jednej z ulic piesi idący chodnikiem, zauważyli kierowcę motoroweru, który jechał tzw. „zygzakiem”, praktycznie całą szerokością drogi, a następnie się przewrócił na bok. Piesi natychmiast podbiegli, aby udzielić mu pomocy. Mężczyzna początkowo próbował się podnieść, ale miał duże problemy z otrzymaniem równowagi, bełkotliwą mowę i czuć było od niego alkohol. Świadkowie zdarzenia uniemożliwili mu dalszą jazdę, ujęli 27-latka i powiadomili Policję. Policjanci na miejscu sprawdzili stan trzeźwości mieszkańca gminy Pszczew, okazało się, że ma ponad trzy promile alkoholu w organizmie.

Za popełnione przestępstwo, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym, grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

W tym przypadku na szczęście nic poważnego się nie stało. Dzięki reakcji pieszych, mężczyzna nie mógł kontynuować jazdy i nie zagrażał już sobie oraz innym uczestnikom ruchu. Należy jednak pamiętać, że picie alkoholu przez kierowcę uniemożliwia bezpieczną jazdę samochodem, motocyklem czy rowerem. Alkohol pogarsza koordynację ruchów, występują trudności w wykonywaniu dwóch i więcej czynności jednocześnie, zmniejsza się szybkość reakcji w przypadku dostrzeżenia zagrożenia oraz ograniczone jest pole widzenia.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu przez cały rok prowadzą akcje, podczas których sprawdzają stan trzeźwości kierowców. W 2017 roku przeprowadzili niema 31,5 tys. takich badań, podczas których ujawnili 72 nietrzeźwych kierujących. Każdy z nich to potencjalny zabójca na drodze, który stwarza ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.