Kaskadowe pomiary prędkości sposobem na walkę z piratami drogowymi

25 luty 2018
(0 głosów)

Kończą się ferie zimowe. Wielu Lubuszan wraca z miejsc zimowego wypoczynku, aby w poniedziałek wrócić do codziennych obowiązków.

O bezpieczne powroty podróżujących dbają lubuscy policjanci, którzy wspierani przez mundurowych z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wlkp. prowadzą działania „Kaskada”. Na krótkich odcinkach dróg liczne patrole sprawdzają prędkość kierowców i wyciągają konsekwencje wobec tych, którzy nie stosują się do przepisów i ograniczeń.

Dwutygodniowa przerwa od nauki oraz codziennych obowiązków dobiega końca. Wielu Lubuszan wraca z miejsc zimowego wypoczynku, aby w poniedziałek znów udać się do szkoły czy pracy. Kierowcy, którzy w wielu przypadkach podróżują ze swoimi rodzinami muszą wykazać się szczególną ostrożnością jadąc autem, zwracać uwagę na przepisy ruchu drogowego, a przede wszystkim stosować się do nich. Szczególnie ważne są te dotyczące ograniczeń prędkości. To bowiem niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest najczęstszą przyczyną wypadków i tragedii. Wyższa prędkość znacznie wydłuża drogę hamowania, która w sytuacji pojawienia się na jezdni przeszkody może nie być wystarczająca aby jej uniknąć. Dlatego tak istotne dla bezpieczeństwa są działania lubuskiej drogówki pod nazwą „Kaskada”. Polegają one na umiejscowieniu kilku policyjnych patroli na wybranym odcinku drogi, aby kierowcy, którzy znów przekraczają dozwoloną prędkość po minięciu radiowozu ponieśli tego konsekwencje. Policyjne patrole są tak rozlokowane, że po przejechaniu kilku kilometrów podróżujący natrafiają na kolejny. Poza statycznymi kontrolami, na lubuskich trasach służbę pełnią także policjanci w nieoznakowanych radiowozach z videorejestratorem. Dzięki nim szansa na wyeliminowanie niebezpiecznych zachowań na drodze się zwiększa. W niedzielę (25 lutego), od samego rana policjanci ruchu drogowego wspierani przez mundurowych z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wlkp. przeprowadzają działania „Kaskada” na drogach całego województwa. Policjanci poza sprawdzaniem prędkości z jaką poruszają się zmotoryzowani, kontrolują także trzeźwość, dokumenty i uprawnienia do kierowania. Funkcjonariusze wyciągają surowe konsekwencje wobec kierowców, którzy dopuszczają się niebezpiecznych zachowań na drodze i lekceważą przepisy prawa. Szczególną uwagę przykładają do stanu technicznego kontrolowanych pojazdów, aby te które zagrażają bezpieczeństwu zostały wyeliminowane z ruchu. Kierowcy w takich wypadkach muszą liczyć się z zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i koniecznością naprawy usterki.

Opracował: st. sierż. Mateusz Sławek Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.