Pożar auta na stacji paliw

27 luty 2018
(1 głos)

Nowosolski policjant patrolując miasto zauważył płonący na stacji benzynowej samochód. Bez wahania udzielił pomocy kierującej oraz rozpoczął gaszenie samochodu.

Mł. asp. Sebastian Mucha do gaszenia użył czterech gaśnic. Gdyby nie jego szybka reakcja, pożar mógł się rozprzestrzenić i doprowadzić do poważnych konsekwencji.

W poniedziałek, 26 lutego policjant Wydziału Ruchu Drogowego nowosolskiej jednostki, podczas pełnienia patrolu ulicami Nowej Soli zauważył płomienie ognia. Natychmiast podjechał na stację benzynową, na której zobaczył płonący samochód. Palił się przód pojazdu. Kobieta kierująca pojazdem wzywała pomocy. Funkcjonariusz nie zastanawiając się ani chwili podbiegł do auta, wezwał służby ratunkowe oraz zaczął ugaszać audi. Gdy policjant wykorzystał całą gaśnicę, poprosił o udostępnienie innych gaśnic dostępnych na stacji. Zważając na ogromne zagrożenie rozprzestrzenienia się ognia, policjant kolejno wykorzystał cztery gaśnice. W szybkim tempie do akcji gaśniczej przystąpili nowosolscy strażacy, którzy całkowicie ugasili płomienie. Dzięki natychmiastowej reakcji funkcjonariusza oraz bardzo dobrej współpracy służb mundurowych, pożar został szybko ugaszony i nie doszło do tragedii na stacji benzynowej.

Po zakończonych czynnościach policjant, mł. asp. Sebastian Mucha powiedział, że trzeba być zawsze w gotowości. Cieszę się, że pożar nie rozprzestrzenił się na całą stacj ę benzynową, bo wtedy mogłoby dojść do tragedii. Nie wahałem się ani chwili, bo wstępując w szeregi Policji, ślubowałem "Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia".

Źródło: nadkom. Marcin Maludy Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.