Najpierw on groził bronią, teraz jemu grozi więzienie

27 luty 2018
(1 głos)
KWP Gorzów Wlkp.

Gorzowscy policjanci zatrzymali 30-latka, który w sobotę (24 lutego) miał grozić wędkarzom przedmiotem przypominającym broń. Podczas zatrzymania mężczyzny mundurowi zabezpieczyli dwie wiatrówki oraz jedną sztukę amunicji do broni palnej. W wyniku dalszych czynności procesowych zabezpieczono także broń palną, którą 30-latek ukrył w lesie. Za groźby karalne oraz nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności.

W sobotę, 24 lutego około godziny 15 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim otrzymał zgłoszenie od wędkarza, któremu chwilę wcześniej nieznany mężczyzna miał grozić przedmiotem przypominającym broń. Groźby te miał on także kierować w kierunku innych osób wędkujących na jednym z jezior w powiecie gorzowskim. We wskazane miejsce pojechali policjanci, którzy ustalili dodatkowe fakty. Wspomniany mężczyzna miał obserwować wędkarzy przez lornetkę. Gdy dwóch z nich postanowiło sprawdzić o co chodzi, spotkali się z jego agresją. Zaczął on kierować w ich stronę groźby trzymając w ręku nóż, jednak po chwili zaprzestał i oddalił się. Mężczyźni wrócili do wędkowania. Po krótkim czasie zauważyli, że agresor idzie w ich kierunku z przedmiotem przypominającym broń. Ponownie kierował on w stronę wędkarzy groźby. Na szczęście nie doszło do żadnego niebezpiecznego incydentu, a mężczyzna znów się oddalił. Wtedy wędkarze z obawy o jego dalsze zachowanie powiadomili gorzowską Policję. W akcję poszukiwawczą włączyli się funkcjonariusze wszystkich wydziałów. Wiele patroli przeczesywało teren przyległy do jeziora. Zaangażowanie mundurowych doprowadziło do zatrzymania mężczyzny, którego rysopis odpowiadał temu przekazanemu przez wędkarzy. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli dwie wiatrówki oraz jedną sztukę amunicji do broni palnej. W wyniku dalszych czynności procesowych funkcjonariusze ustalili, że broń, którą mężczyzna miał przy sobie podczas spotkania wędkarzy, ukrył w lesie. Policjanci dotarli we wskazane miejsce i zabezpieczyli broń palną. 30-latkowi za groźby karalne oraz nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi nawet osiem lat pozbawienia wolności.

Opracował: st. sierż. Mateusz Sławek Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.