Zaatakował ekspedientkę gazem potem ukradł torebkę (ZDJĘCIA i FILM)

13 marzec 2018
(1 głos)
KPP Krosno Odrzańskie

Kryminalni z gubińskiego komisariatu dotarli do 32-latka, podejrzewanego o dokonanie rozboju.

Z ich ustaleń wynika, że zamaskowany napastnik wszedł do jednego z lokali na terenie Gubina, gdzie po uprzednim stosowaniu przemocy wobec kobiety, rozpylił na jej twarz substancję drażniącą, a następnie zabrał torebkę zawierającą dokumenty, telefon oraz pieniądze. Łączna wartości skradzionych przez niego rzeczy to przeszło 4 tys. złotych. Prokurator Rejonowy wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania, do którego przychylił się Sąd. 32-latek najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło we wtorek (6 marca) w Gubinie. Do jednego z lokali na terenie miasta wszedł zamaskowany mężczyzna, który po uprzednim użyciu przemocy wobec znajdującej się tam kobiety i rozpyleniu na twarz substancji drażniącej, doprowadził do stanu bezbronności, a następnie zabrał torebkę, w której znajdowały się między innymi dowód osobisty, karta bankomatowa, pieniądze i telefon komórkowy. Łączna wartość skradzionych rzeczy to przeszło 4 tysiące złotych. Sprawa zlecona została do realizacji funkcjonariuszom z Referatu Kryminalnego gubińskiego komisariatu, którzy w wyniku wnikliwej pracy i analizy zebranych informacji ustalili osobę mogącą mieć związek ze zdarzeniem. Mężczyzną został zatrzymany na terenie Gubina. Podczas rozmowy z policjantami, 32-latek przyznał się do dokonania czynu. Usłyszał on zarzut dokonania rozboju oraz kradzieży i ukrycia dokumentów. W toku dalszych czynności, funkcjonariusze odzyskali także rzeczy będące własnością pokrzywdzonej tj. torebkę, dokumenty, telefon komórkowy oraz zabezpieczyli na poczet naprawienia szkody przeszło 2600 złotych. Prokuratur Rejonowy w Krośnie Odrzańskim po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec 32-latka tymczasowego aresztowania. Sąd po rozpoznaniu sprawy przychylił się do wniosku Prokuratora i zastosował wobec mężczyzny dwumiesięczny areszt. Zgodnie z art. 280§1 Kodeksu Karnego grozi mu kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Źródło: asp.szt. Justyna Kulka Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.