Pożar mieszkania w Zielonej Górze. W akcji 4 zastępy straży pożarnej (ZDJĘCIA)

15 marzec 2018
(6 głosów)
Autor:  Redakcja

Do zdarzenia doszło w czwartek, 15 marca po godzinie 17:00. Zielonogórscy strażacy otrzymali zgłoszenie, że na Osiedlu Pomorskim w Zielonej Górze pali się mieszkanie na I piętrze. Sytuacja była poważna, ponieważ pożar był mocno rozwinięty. Z lokalu wydobywał się gęsty, czarny dym.

Dyżurny operacyjny Miejskiego Stanowiska Kierowania zadysponował na miejsce zdarzenia 4 zastępy straży pożarnej. Strażacy zabezpieczyli teren akcji, rozwinęli linie gaśniczą, a następnie z założonymi aparatami powietrznymi udali się do płonącego mieszkania. Z uwagi na panujące zadymienie inni lokatorzy opuścili budynek.

- Na szczęście w mieszkaniu nikogo nie było. W tej chwili lokatorom nie zagraża żadne niebezpieczeństwo - mówi bryg. Maksymilian Koperski, p.o. Komendanta Miejskiego PSP w Zielonej Górze. - Dla bezpieczeństwa w całym pionie odcięty został gaz. Z kolei Pogotowie Energetyczne odcięło prąd w lokalu.

Jak mówią świadkowie zdarzenia, w tym mieszkaniu notorycznie odbywają się różne imprezy. Nie jest to pierwszy incydent. Niestety dochodziło tu już do różnych akcji, pożarów również.

Działania strażaków zostały już zakończone. Lokal spłonął doszczętnie. Na miejscu zdarzenia jest obecnie patrol policji, który ustala kim jest właściciel mieszkania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.