Miał dwa promile, wsiadł za kierownicę i dachował. 48-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości (ZDJĘCIA)

16 marzec 2018
(1 głos)
KPP Strzelce Kraj.

Rozbite auto i poważne konsekwencje prawne, to pokłosie nieodpowiedzialnego zachowania, jakim wykazał się 48-letni kierowca opla. Mężczyzna mimo, że wcześniej pił alkohol wsiadł za kierownicę. Nieodpowiedzialną jazdę zakończył dachowaniem, a zatrzymał się dopiero w przydrożnym rowie. Grożą mu poważne konsekwencje, bo jak się okazało był kompletnie pijany. Miał w organizmie dwa promile alkoholu.

Jazda po alkoholu, to poważne naruszenie przepisów. Jednak kiedy za kierownicę wsiada osoba w stanie nietrzeźwości /stężenie alkoholu w organizmie powyżej 0,5 promila/, to popełnia przestępstwo, ale powoduje również duże zagrożenie dla siebie i dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego nie ma i nie może być przyzwolenia dla osób, które bagatelizują przepisy w tym zakresie. Policjanci stanowczo reagują w przypadku ujawnienia kierowcy pod działaniem alkoholu. Jak się jednak okazuje nie wszyscy zdają sobie sprawę z konsekwencji i zagrożeń. Z całą pewnością nie pamiętał o tym, a może zbagatelizował zagrożenia 48-letni kierowca opla. Mężczyzna w czwartek nad ranem, 15 marca br. wsiadł za kierownice swojego opla. Jego jazda nie trwała jednak długo, bo zakończyła się na przejechaniu kilku kilometrów na drodze wojewódzkiej nr 158 pomiędzy miejscowościami Goszczanowo-Gościm /pow. strzelecko-drezdenecki/. Kierowane przez 48-latka auto najprawdopodobniej wpadło w poślizg, dachowało i zatrzymało się dopiero w przydrożnym rowie. Informacje o zdarzaniu policjanci dostali kilkanaście minut przed godzina 8 rano. Jak się okazało mimo, że zdarzenie wyglądało bardzo poważnie, to zakończyło się dla kierowcy opla niewielkimi obrażeniami ciała. Gorzej z jego punktu widzenia wyglądają konsekwencje, jakie mu grożą. Oprócz rozbitego auta 48-latka czekają surowe konsekwencje związane z jazdą w stanie nietrzeźwości, bo jak ustalili policjanci miał w organizmie dwa promile alkoholu.

Źródło: sierż. szt. Tomasz Bartos Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Kraj.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.