Odzyskano pojazdy o wartości niemal 800.000 zł (ZDJĘCIA i FILM)

19 marzec 2018
(1 głos)
Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

W przeciągu trzech dni funkcjonariusze z Placówek SG w Świecku oraz Zielonej Górze-Babimoście odzyskali 4 skradzione pojazdy o wartości prawie 800.000 zł. W ujawnieniu kradzionych aut nie pomogła nawet wymiana przedniej atrapy w celu zmiany marki pojazdu.

15 marca br. funkcjonariusze z Placówki SG w Świecku zatrzymali do kontroli, wjeżdżający do naszego kraju, samochód kempingowy marki Citroen. Dokumenty pojazdu przedstawione przez kierowcę, wzbudziły podejrzenie funkcjonariuszy co do ich autentyczności, postanowili więc przeprowadzić kontrolę legalności pochodzenia auta. W wyniku przeprowadzonych czynności ujawniono ślady ingerencji w stacyjce pojazdu oraz drzwiach od strony kierowcy. Funkcjonariusze stwierdzili także, że przednia atrapa pojazdu nie jest oryginalnym elementem zatrzymanego samochodu. Dokonano sprawdzenia numeru VIN i ustalono, że kontrolowany pojazd to nie Citroen a Fiat, a znaki firmowe zostały przerobione. Stwierdzono również, że tablice rejestracyjne pochodzą od innego auta. W toku trwających czynności ustalono, że pojazd został skradziony na terytorium Andory w dniu 12.03.2018 r. 30-letni obywatel Litwy został zatrzymany. Pojazd o wartości 200.000 zł, został zabezpieczony na parkingu strzeżonym, a kierowcę przekazano funkcjonariuszom z KPP w Słubicach.

Wieczorem, 16 marca br., funkcjonariusze z Placówki SG w Świecku, zatrzymali do kontroli samochód kempingowy marki Fiat, którego kierowca, 35-letni mieszkaniec powiatu konińskiego nie posiadał żadnych dokumentów auta. W wyniku kontroli legalności pochodzenia pojazdu ujawniono ślady ingerencji w stacyjce. W samochodzie odnaleziono również oryginale niemieckie tablice rejestracyjne. W wyniku przeprowadzonych sprawdzeń, ustalono, że pojazd został skradziony na terytorium Niemiec w dniu 13.03.2018 r. Samochód marki Fiat o szacunkowej wartości 200.000 zł, został zabezpieczony na parkingu strzeżonym, a kierowcę przekazano funkcjonariuszom z KPP w Słubicach.

Tego samego dnia, w nocy, funkcjonariusze z Placówki SG w Świecku zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki BMW. Kierowca kontrolowanego pojazdu 24-letni obywatel Ukrainy, nie posiadał żadnych dokumentów pojazdu, nie potrafił również wskazać danych właściciela auta. W toku prowadzonych czynności cudzoziemiec oświadczył, że uruchomiony pojazd został mu przekazany przez nieznaną osobę w okolicach Berlina. Za przejechanie pojazdem z Niemiec do naszego kraju obywatel Ukrainy otrzymał 200 zł. Poprzez Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych ustalono, że pojazd został skradziony na terytorium Niemiec kilka godzin wcześniej. Właściciel pojazdu nawet nie wiedział o kradzieży. Zatrzymanego mężczyznę przekazano funkcjonariuszom z KPP w Słubicach, a pojazd o szacunkowej wartości 110.000 zł, zabezpieczono na parkingu strzeżonym.

W sobotę (17.03.18 r.), funkcjonariusze z Placówki SG w Zielonej Górze, na trasie S-3 zatrzymali do kontroli samochód osobowy Mercedes-Benz, na polskich numerach rejestracyjnych.

Podczas kontroli okazało się, że 46 letni kierowca nie posiada przy sobie dokumentów pojazdu oraz kluczyków od auta. W wyniku sprawdzeń dokonanych przez Dyżurnego KMP w Zielonej Górze ustalono, że numery rejestracyjne pochodzą z pojazdu marki Peugeot. Funkcjonariusze poprzez Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku ustalili, że pojazd jest własnością firmy z Hamburga i potwierdzili, że samochód został skradziony kilka godzin wcześniej na terytorium Niemiec. Kierowca, mieszkaniec powiatu żagańskiego, został zatrzymany. Szacunkowa wartość odzyskanego pojazdu wynosi 250 000 zł. Mężczyznę wraz z pojazdem przekazano funkcjonariuszom z KMP Zielona Góra, celem dalszego prowadzenia sprawy.

Od początku roku funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG odzyskali 17 pojazdów o wartości niemal 2 milionów złotych.

Źródło: kpt. SG Rafał Potocki Rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.