Gruzini okradali „na kolec” (FILM)

19 marzec 2018
(1 głos)
KWP Gorzów Wlkp

Słubiccy policjanci wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. zatrzymali trzech mężczyzn trudniących się w okradaniu samochodów sposobem „na kolec”. Mężczyźni wykorzystywali nieuwagę kierowców, którzy zaprzątnięci byli wymianą kół i kradli saszetki z pieniędzmi i dokumentami. Zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani – grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci od pewnego czasu pracowali nad sprawą kradzieży „na kolec”. Według ustaleń śledczych sposób działania przestępców za każdym razem był podobny. Kradzieże zaczynały się od przebicia przez sprawców opony. Samochód najczęściej typu laweta nie był wybrany przypadkowo. Sprawcy typowali swoje ofiary wcześniej je obserwując. Kiedy nadarzała się okazja wbijali ostry przedmiot w oponę jego samochodu. Po przejechaniu kilkuset metrów kierowca orientował się, że „złapał gumę”. Zatrzymywał samochód i zabierał się za wymianę uszkodzonego koła. Podczas naprawy, drzwi samochodu pozostawały otwarte, z czego korzystali przestępcy. Dopiero po wymianie koła kierowca orientował się, że został okradziony. Najczęściej łupem złodziei padały telefony komórkowe, saszetki oraz portfele kierowców, w których oprócz dokumentów znajdowały się pieniądze i karty bankowe.

Policjanci przeprowadzili szereg czynności, które miały na celu zatrzymanie przestępców, którzy stosując metodę „na kolec” zarabiali w ten sposób na życie. Żmudna i dokładna praca operacyjna doprowadziła funkcjonariuszy do zatrzymania podejrzanych. W piątek (15 marca) w związku z kradzieżami policjanci zatrzymali trzech obywateli Gruzji w wieku 27, 41 i 42 lat. Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie sprawcom dwóch zarzutów kradzieży. W pierwszym przypadku sprawcy swoim przestępczym działaniem spowodowali straty na kwotę ponad 10 tysięcy złotych, w drugim na ponad 2,5 tysiąca złotych. Sąd Rejonowy w Słubicach zadecydował o zastosowaniu wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań oraz rozszerzenia zatrzymanym mężczyznom zarzutów o popełnienie kolejnych czynów.

Źródło: asp. Magdalena Jankowska Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.