Pożar w bloku w Zielonej Górze. Trzy osoby zostały ranne (ZDJĘCIA)

20 marzec 2018
(2 głosów)
Autor:  Redakcja

Do zdarzenia doszło we wtorek, 20 marca po godzinie 1:00. Do Miejskiego Stanowiska Kierowania w Zielonej Górze wpłynęło zgłoszenie, że w bloku przy ulicy Budziszyńskiej pali się mieszkanie na VIII piętrze. Sytuacja była poważna, ponieważ lokal znajdował się bardzo wysoko. W pożarze poszkodowane zostały trzy osoby, które przebywały w mieszkaniu.

Dyżurny operacyjny MSK zadysponował na miejsce zdarzenia 8 zastępów straży pożarnej, w tym ochotników z Ochli, Przylepu i Starego Kisielina. Strażacy po dojeździe na ulicę Budziszyńską od razu zabezpieczyli teren akcji. Następnie ubrani w aparaty powietrzne sprawnie rozwijali linie gaśnicze po klatce schodowej.

W płonącym mieszkaniu znajdowały się trzy osoby. Strażacy wynieśli wszystkich poszkodowanych na zewnątrz, gdzie przekazali ich w ręce zespołów pogotowia. Rannym udzielono pomocy na miejscu, a następnie przetransportowano do zielonogórskiego szpitala.

- Dosyć dramatycznie wyglądało zgłoszenie - mówi bryg. Maksymilian Koperski. p.o. Komendant Miejski PSP w Zielonej Górze. - Informacja przeszła przez Centrum Powiadomienia Ratunkowego a następnie nie było kontaktu z osobą zgłaszającą. Zadysponowane siły i środki bardzo szybko dotarły na miejsce zdarzenia. Ogień znajdował się w obrębie jednego pomieszczenia w mieszkaniu, w dużym pokoju. 

Na szczęście sytuacja pożarowa została szybko opanowana. Ratownicy przy użyciu wentylatora oddymili budynek, a w międzyczasie dokładnie przelali spalone przedmioty.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.