Pożar w budynku gospodarczym w Kotowicach. Mieszkańcy próbowali ratować swój dobytek (ZDJĘCIA)

21 marzec 2018
(2 głosów)
Autor:  Redakcja

Do pożaru doszło w środę, 21 marca w Kotowicach (gmina Nowogród Bobrzański). Ogień pojawił się w budynku gospodarczym przy ulicy Zimnej. Istniało ryzyko, że pożar rozprzestrzeni się w kierunku domu jednorodzinnego, który znajdował się tuż obok obiektu. Mieszkańcy przez cały czas próbowali na własną rękę ratować swój dobytek. Tłumili oni płomienie przy pomocy dostępnych przedmiotów.

Zgłoszenie wpłynęło do zielonogórskich strażaków około godziny 11:00. Paliło się na poddaszu. Dyżurny operacyjny Miejskiego Stanowiska Kierowania natychmiast zadysponował na miejsce 3 zastępy straży pożarnej z Zielonej Góry oraz ochotników z Nowogrodu Bobrzańskiego. Na szczęście pożar nie zdołał się mocno rozprzestrzenić - to zasługa mieszkańców, którzy skutecznie walczyli z żywiołem.

Strażacy rozwinęli linie gaśniczą i udali się do środka obiektu. Sytuacja została szybko opanowana. Ratownicy przy pomocy jednego prądu wody ugasili objęty ogniem sprzęt, a następnie dokładnie przelali spalone przedmioty.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.