14-latek zabił szczenięta. Jego ojciec przywalił suczce pasem. Obydwoje zostali zatrzymani przez policję

21 marzec 2018
(3 głosów)
OTOZ Animals Zielona Góra

Wolontariusze OTOZ Animals Zielona Góra zwracają się z prośbą o pomoc dla Śnieżynki - suczki, której w brutalny sposób odebrano szczeniaki i pozbawiono ich życia.

Wystraszona, smutna. Nie chciała do nas wyjść.

- Dlaczego, ona tak się zachowuje?

- Bo oberwała pasem, bo dopadła kurę.

Kiedy udało nam się wyciągnąć suczkę z „budy” zbitej z szafki, zobaczyliśmy nabrzmiałe sutki. Na szyi miała uwiązany łańcuch, w misce resztki zmieszane ze skorupkami jajek.

- Czy ona ma szczenięta?

- Co się z nimi stało?

- Wyciągnąłem je rano z budy i wyrzuciłem w pole.

Po chwili dodaje śmiejąc się:

- Rzuciłem nim bardzo daleko, tak by nie można było je znaleźć.

Zamyka przed nami drzwi.

Suczka cały czas starała się wrócić do budy, w której pilnowała koca. To na nim przez chwile leżały jej dzieci, zanim zostały zabrane i zabite przez nastolatka. Mimo starań wolontariuszom nie udało się odnaleźć szczeniąt. 14-latek odmówił współpracy, wskazania dokładnego miejsca, gdzie zostały wyrzucone. Cały czas podczas trwania czynności interwencyjnych był w świetnych humorze, śmiał się, żartował i kpił z całej sytuacji.

Na miejsce przyjechali funkcjonariusze Policji, którzy dołączyli do ponownych poszukiwań.

- Niestety... z interwencji wróciliśmy tylko z suczką - informują wolontariusze OTOZ.

Śnieżyneczka została przewieziona do gabinetu weterynaryjnego, gdzie potwierdzono z racji wielkości macicy, długości złogów macicy istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że suczka miała więcej szczeniąt niż dwa oseski.  Suczka ma także stwierdzony silny obrzęk gruczołu mlekowego, zastój mleka.

- Prosimy o pomoc w utrzymaniu suczki - opłaceniu hoteliku - prosi OTOZ. - Miesięczny koszt wynosi 450 zł. Prosimy również o wsparcie jej leczenia, szczepień, odrobaczeń, oraz w przyszłości sterylizacji.

  • 96 1020 5402 0000 0702 0326 6210 OTOZ ANIMALS Inspektorat Zielona Góra z dopiskiem "Śnieżyneczka"
  • przelewy zagraniczne: PL96102054020000070203266210 KOD BIC (Swift) BPKOPLPW
  • paypal: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • https://www.ratujemyzwierzaki.pl/sniezyneczka
  •  WYŚLIJ SMSA na NUMER 72365 o TREŚCI S9899 Koszt 2,46 brutto (w tym VAT)

PROSIMY POMÓŻCIE ŚNIEŻYNECZCE ZAPOMNIEĆ O KRZYWDZIE :(

Prosimy o dom dla tej łagodnej, delikatnej suczki. Suczka akceptuje psiaki i kociaki. Nie wykazuje żadnej agresji.

Kontakt w sprawie adopcji: tel. 576-201-322

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.