Odzyskano pojazdy o wartości 500 000 zł

21 marzec 2018
(2 głosów)
Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

W przeciągu dwóch ostatnich dni funkcjonariusze z Placówek SG w Świecku oraz Legnicy odzyskali 2 skradzione pojazdy o wartości pół miliona złotych.

19.03.2018 r. po stronie niemieckiej nie zatrzymał się do kontroli samochód ciężarowy marki Scania więc funkcjonariusze niemieckiej policji poprosili o pomoc funkcjonariuszy z Placówki SG w Świecku. Na terenie byłego przejścia granicznego w Świecku funkcjonariusze SG zatrzymali poszukiwaną ciężarówkę. Okazało się, że pojazd został skradziony kilka godzin wcześniej na terytorium Niemiec. Zabezpieczony samochód o wartości 200 000 zł oraz 39-letniego kierowcę, mieszkańca województwa zachodniopomorskiego przekazano funkcjonariuszom z KPP w Słubicach celem dalszego prowadzenia sprawy.

Natomiast wczoraj w nocy funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Legnicy w rejonie autostrady A4 zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Mercedes Sprinter, na holenderskich numerach rejestracyjnych. Podczas kontroli legalności pochodzenia pojazdu okazało się, że auto widnieje jako utracone na terytorium Holandii. Zabezpieczony pojazd o szacunkowej wartości 300 000 zł oraz zatrzymanego kierowcę 32-letniego obywatela Litwy przekazano funkcjonariuszom z KPP w Złotoryi.

Opracował: kpt. SG Rafał Potocki Rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

 

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.