Nietrzeźwy, na zakazie prowadzenia uciekał przed kontrolą

22 marzec 2018
(0 głosów)
KWP Gorzów Wlkp.

Policjanci z Posterunku Policji w Trzebielu po pościgu zatrzymali 25-latka, który uciekał oplem vectra. Mężczyzna nie chciał zatrzymać się do kontroli drogowej, pomimo nadawanych sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Jak się okazało posiadał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów oraz był nietrzeźwy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed sądem.

W nocy z wtorku na środę (20/21 marca) policjanci z Posterunku Policji w Trzebielu zauważyli opla vectra, który w miejscowości Karsówka poruszał się drogami leśnymi. Mundurowi postanowili zatrzymać kierującego do kontroli drogowej i ruszyli za pojazdem. Kierowca na widok radiowozu zaczął przyspieszać, a kiedy mundurowi włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne, zaczął uciekać. Pościg za uciekającym odbywał się drogami leśnymi i gruntowymi. Mężczyzna co jakiś czas wjeżdżał na drogę publiczną, by po chwili ponownie wjechać do lasu. Co chwilę zmieniał kierunek jazdy, zajeżdżając drogę dla radiowozu. Uniemożliwiał w ten sposób policjantom zatrzymanie pojazdu w bezpieczny sposób, tak aby nie stworzyć zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. W pewnym momencie kierowca zatrzymał pojazd na poboczu w miejscowości Czaple i rozpoczął ucieczkę pieszo. Daleko jednak nie uciekł, ponieważ szybko zatrzymali go policjanci. Jak się okazało 25-letni mieszkaniec powiatu żarskiego posiadał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd. Funkcjonariusze sprawdzili także stan trzeźwości mężczyzny, posiadał blisko promil alkoholu w organizmie.

Mężczyzna odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa – naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, kierowanie w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: podkom. Aneta Berestecka Komenda Powiatowa Policji w Żarach

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.