Oddziały Prewencji Policji z terenu województwa lubuskiego przygotowane do sezonu (FILM i ZDJĘCIA)

22 marzec 2018
(1 głos)
Autor:  Redakcja

W czwartek, 22 marca blisko 400 lubuskich policjantów uczestniczyło w ćwiczeniach poprzedzających sezon rozgrywek sportowych oraz imprez masowych, które odbyły się na płycie lotniska w Babimoście. Podczas ćwiczeń funkcjonariusze z Nieetatowych Oddziałów Policji oraz Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji z całego województwa doskonalili swoje umiejętności w zapewnianiu bezpieczeństwa uczestnikom imprez. Kilkugodzinne manewry koordynował Sztab Policji KWP w Gorzowie Wlkp.

- To duże wydarzenie dla garnizonu lubuskiego. W jednym miejscu można było zobaczyć prawie wszystkich policjantów pionu prewencyjnego wraz z kierownictwem Lubuskiej Policji. Policjanci, którzy brali udział w szkoleniu, na co dzień pełnią służbę patrolową, jako dzielnicowi czy przewodnicy psów służbowych. W czwartek, 22 marca postawiono przed nimi trochę inne zadanie - relacjonuje mł. asp. Paweł Frąckiewicz ze Sztabu Policji KWP w Gorzowie Wlkp.

Funkcjonariusze pod bacznym okiem Dowódcy Nieetatowych Oddziałów Policji KWP w Gorzowie Wlkp., nadkom. Damianem Zielińskim i jego zastępcy podkom. Dariuszem Haszczyc sprawdzali się w szykach zwartych, razem z doskonałymi w tej dziedzinie policjantami Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji. Ćwiczenie to było idealną okazją do zrealizowania w praktyce wszystkich założonych celów szkoleniowych.

Lotnisko w Babimoście stało się policyjnym poligonem, gdzie symulowano zabezpieczenie przejazdu kibiców, alarmowe poderwanie policjantów oraz sprawdzano użycie sprzętu w postaci broni gładkolufowej czy granatów. - Elementy te mają pomóc skuteczniej działać w sytuacji zagrożenia, a co za tym idzie wpływać na bezpieczeństwo obywateli. Ważnym i nieodzownym aspektem tego typu spotkań jest integracja, która powoduje, że policjanci poznają siebie bliżej, co przekłada się na większą motywacje w działaniu - dodaje mł. asp. Paweł Frąckiewicz.

Fot. st. sierż. Mateusz Sławek - Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.