Nielegalna fabryka tytoniu zlikwidowana. Zatrzymano dwóch podejrzanych (ZDJĘCIA)

23 marzec 2018
(1 głos)
Autor:  Redakcja
CBŚP

Nielegalną fabrykę tytoniu zlikwidowali w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego funkcjonariusze KAS i CBŚP. Na miejscu zabezpieczono ponad cztery i pół tony tytoniu. Uszczuplenie Skarbu Państwa mogłyby wynieść ponad 5 mln złotych z tytułu niezapłaconego podatku VAT i akcyzy. Do sprawy zatrzymano 2 podejrzanych. Podczas przeszukania policjanci znaleźli kradziony motocykl wart 9 tysięcy euro.

Działania związane z podejrzeniem prowadzenia przez dwóch mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego nielegalnej fabryki tytoniu trwały kilka miesięcy. Po zebraniu wstępnych informacji funkcjonariusze Lubuskiego Urzędu Celno - Skarbowego i policjanci z gorzowskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji weszli na prywatną posesję w Kłodawie. Podczas przeszukania okazało się, że na strychu budynku gospodarczego znajdowała się linia technologiczna służąca do cięcia suszu tytoniowego oraz aromatyzowania, suszenia i pakowania tytoniu.

- W efekcie funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 4,5 tony tytoniu oraz ponad 150 kg suszonych liści tytoniowych. Część towaru była już popakowana w kartony i gotowa do wywiezienia - informuje Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze, Adam Andrzejewski.

Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 30 i 33 lata, którzy pracowali przy linii produkcyjnej. W toku dalszych czynności funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji sprawdzili także kilka innych miejsc, w których zatrzymani mogli prowadzić nielegalną działalność. Tam znaleźli papierosy bez polskich znaków akcyzy oraz skradziony w Niemczech w grudniu 2017 roku motocykl, wart 9 tys. euro.

Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gorzowie Wielkopolskim. Jest rozwojowa i śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań. Podejrzanym w tej sprawie grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Fot. CBŚP, KAS

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.