Pożegnaliśmy astronomiczną zimę, ale warunki drogowe wciąż są trudne (ZDJĘCIA)

24 marzec 2018
(1 głos)
Autor: 

Na drogach, pomimo kalendarzowej wiosny, może być ślisko i niebezpiecznie. O wypadek w takich okolicznościach naprawdę nietrudno. Dlatego policjanci apelują o zachowanie szczególnej uwagi i zdjęcie nogi z gazu. Kierowcy muszą pamiętać, aby nie przeceniać swoich umiejętności i o zachowaniu zdrowego rozsądku. Jeździe kierowców w takich warunkach bacznie przyglądają się policjanci z drogówki.

Pomimo faktu, że od kilku dni panuje astronomiczna wiosna, to warunki drogowe bardziej przypominają te zimowe. Częste opady śniegi i deszczu powodują, że na drodze może być ślisko i niebezpiecznie. Aby bezpiecznie podróżować w takich okolicznościach kierowcy muszą wykazać się szczególnym rozsądkiem i uwagą.

Pamiętajmy również o odpowiednim przygotowaniu samochodu przed jazdą. Sprawdzenie oświetlenia, czy odśnieżenie samochodu, to proste czynności, należy jednak pamiętać, że czyste szyby, przez które dobrze widać w połączeniu ze sprawnym oświetleniem mają niebagatelny wpływ na nasze bezpieczeństwo. Jak niebezpieczne mogą być warunki przekonał się 60-letni kierowca citroena, który jadąc drogą krajową nr 22 z Gorzowa Wlkp. w kierunku Strzelec Krajeńskich stracił panowanie na mokrej nawierzchni i uderzył w drzewo. Do zdarzenia doszło w czwartek (22 marca) niedaleko Strzelec Krajeńskich. Dobra wiadomości jest taka, że kierowca przeżył ten poważnie wyglądający wypadek, jednak z uwagi na to zdarzenie powstały utrudnienia dla innych kierowców. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego strzeleckiej Komendy wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Zimowe warunki na drogach powodują, że policjanci mają pełne ręce roboty. Nie do wszystkich kierowców trafiają apele o rozsądek i przysłowiowe zdjęcie nogi z gazu. Mundurowi zwracają szczególną uwagę, na brawurowo jeżdżących kierowców, czyli tych którzy pomimo trudnych warunków na drodze nie stosują się do ograniczeń prędkości. A takie osoby, mimo wielu apeli wciąż się zdarzają. Stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierowców i wymagane dokumenty, to elementy, które policjanci uważnie sprawdzają.

źródło: KPP Strzelce Krajeńskie

Marcin Sepski

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.