Pożar budynków w Smolnie Małym. W akcji 7 zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)

27 marzec 2018
(5 głosów)

Do pożaru doszło we wtorek, 27 marca w Smolnie Małym (gmina Kargowa). Ogień pojawił się w budynku gospodarczym i rozprzestrzenił do przylegającego domu. Zadymienie było bardzo duże. Strażacy ewakuowali z obiektu 2 osoby.

Zgłoszenie wpłynęło do zielonogórskich strażaków o godzinie 14:00. Pożar był już mocno rozwinięty. Dyżurny operacyjny Miejskiego Stanowiska Kierowania natychmiast zadysponował na miejsce 7 zastępów straży pożarnej. Zawodowców z Sulechowa oraz ochotników z Trzebiechowa, Mozowa i Smolna Wielkiego.

Słup dymu był widoczny z daleka. - Strażacy, którzy jako pierwsi pojawili się na miejscu musieli ewakuować 2 osoby - mówi mł.bryg. Ryszard Gura, oficer prasowy zielonogórskich strażaków. Każdy ratownik znajdujący się w strefie zadymienia pracował w aparacie powietrznym. Duży wysiłek strażaków szybko opróżniał butle z powietrzem, dlatego do Smolna wysłano specjalny samochód z Zielonej Góry, na którym znajduje się agregat do pompowania wykorzystanych butli.

W pierwszej części działań gaśniczych na miejscu używano podnośnika hydraulicznego, z którego podawano wodę na dach obiektu. Operator mógł bez żadnego problemu ustawić kosz przy budynku skąd o wiele łatwiej gasiło się pożar.

Sieć hydrantów w Smolnie Małym jest bardzo uboga. W tym celu dowódca akcji utworzył kilkaset metrów od pożaru punkt czerpania wody, którą pobierano z przydrożnego strumienia.

Gdy sytuacja pożarowa była już opanowana strażacy prowadzili niezbędne prace rozbiórkowe. Przy pomocy kamery termowizyjnej dokładnie sprawdzano cały obiekt, a tlące się przedmioty wyciągało się na zewnątrz.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.