Żagańscy policjanci uratowali przemarzniętego psa. Mógł umrzeć z wychłodzenia

29 marzec 2018
(2 głosów)
Autor:  Redakcja
KPP Żagań

Pies częściowo przymarzł do ziemi. Na szczęście został uratowany. Policjanci z Żagania – st. sierż. Paweł Potoczny i st. post. Sebastian Sokołowski – bez chwili zawahania pomogli zwierzakowi, ogrzewając go kurtką i zabierając do samochodu. Ich szybka reakcja z pewnością uchroniła psa od śmierci z wychłodzenia.

Anonimowe zgłoszenie wpłynęło do żagańskiej policji w środę, 21 marca. Z informacji uzyskanych od zgłaszającego wynikało, że od dłuższego czasu na polu w okolicy miejscowości Bożnów (gmina Żagań) leży samotny pies, co w połączeniu z niskimi temperaturami mogło oznaczać, że jego życie jest w niebezpieczeństwie z uwagi na możliwość wychłodzenia.

Na miejsce wysłano patrol Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w składzie: st. sierż. Paweł Potoczny i st. post. Sebastian Sokołowski. - Mundurowi po zbliżeniu się do psa zauważyli, że część jego ciała przymarzła do ziemi, dlatego z dużą ostrożnością otulili oni zwierzę, a następnie przenieśli do radiowozu. Pies był spokojny, ale trząsł się z zimna. Temperatura była bliska zeru, dlatego natychmiastowa pomoc policjantów zapobiegła wychłodzeniu zwierzaka - mówi sierż. Aleksandra Jaszczuk z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu.

Pies po przeniesieniu do ciepłego radiowozu zaczął dochodzić do siebie. Mundurowi pojechali do pobliskiego sklepu, gdzie kupili mu jedzenie i wodę. - Niestety, pomimo starań nie udało się ustalić właściciela psa, dlatego policjanci zawieźli go do przytuliska w Dzietrzychowicach, gdzie pracownicy od razu się nim zajęli - dodaje sierż. A. Jaszczuk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.