Oszukali firmę na przeszło 27,5 tys. zł. Sprawa wraz z aktem oskarżenia trafiła do sądu

29 marzec 2018
(1 głos)
KWP Gorzów Wlkp.

Akta sprawy wraz z aktem oskarżenia prowadzone przez policjanta zajmującego się przestępczością gospodarczą pod nadzorem Prokuratury Rejonowej, przeciwko dwóm mieszkańcom Gubina trafiły do sądu. Zarzuca się im podszywanie za konsultantów firmy zajmującej się rozprowadzaniem kosmetyków i narażenie firmy na straty o łącznej wartości przeszło 27,5 tys. złotych.

22-latek usłyszał 33 zarzuty, natomiast jego kolega 22. Do sądu wpłynął także akt oskarżenia przeciwko 52-latkowi, który przewoził 40 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, narażając skarb państwa z tytułu nieopłaconej akcyzy i innych podatków na straty przeszło 46 tys. złotych.

Aktami oskarżenia zakończyły się sprawy prowadzone przez policjanta do walki z przestępczością gospodarczą gubińskiego komisariatu, nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Krośnie Odrzańskim.

Pierwsza sprawa dotyczy oszustwa dokonanego na jedną z firm zajmującej się rozprowadzaniem kosmetyków. W lutym 2017 r. policjanci z gubińskiego komisariatu otrzymali zgłoszenie o oszustwie przy zakupie kosmetyków dokonanym przez osobę podającą się za konsultanta firmy zajmującej się ich rozprowadzaniem. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Gubinie, którzy w miejscu zamieszkania i przebywania 21-letniego wówczas mężczyzny znaleźli znaczną ilość kosmetyków oraz inne produkty oferowane przez tą firmę, na łączną kwotę przeszło 2 tys. złotych. Sprawa przekazana została do dalszego prowadzenia dla policjanta zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. W toku podjętych przed niego czynności okazało się, że w sprawę zamieszany jest również inny mężczyzna. Zebrany w sprawie materiał pozwolił na sporządzenie aktu oskarżenia przeciwko 22- i 36-latkowi, którzy w okresie od marca 2016 do maja 2017 podszywając się za konsultantów jednej z firm zajmującej się rozprowadzaniem kosmetyków, dokonywali zamówień kosmetyków za które nie płacili. Łącznie zarzuca się im popełnienie 22 czynów. Ponadto 22-latek usłyszał kolejne 11 zarzutów o ten sam czyn, którego dopuścił się w pierwszych dwóch miesiącach 2017 roku. Łączna wartość start na jakie narazili firmę, to przeszło 27,5 tys. złotych.

Druga sprawa dotyczy ujawnionych przez policjantów papierosów bez polskiej akcyzy. 

W sprawie zarzuty usłyszał 52-letni pasażer Citroena, w bagażniku którego policjanci z Zespołu Patrolowo–Interwencyjnego Komisariatu Policji w Gubinie, ujawnili 40 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, nieoznaczonych ceną detaliczną, które to papierosy zostały przewiezione zza granicy bez przedstawienia organowi celnemu. Wartość strat skarbu państwa z tytułu nieopłaconej akcyzy i innych podatków wynoszą przeszło 46 tys. złotych.

Akta spraw wraz z aktami oskarżenia przeciwko mężczyznom trafiły do sądu.

Źródło: asp. szt. Justyna Kulka Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.