Zlikwidowano kolejny, nielegalny salon gier. Tym razem w powiecie świebodzińskim

30 marzec 2018
(1 głos)
Autor:  Redakcja
Lubuski Urząd Celno-Skarbowy

Kolejna, wspólna akcja funkcjonariuszy lubuskiej KAS i policjantów. Zatrzymano pięć nielegalnych automatów do gier, które znajdowały się w budynku na terenie powiatu świebodzińskiego. To ponowne działania w tym lokalu.

Funkcjonariusze Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Gorzowa Wielkopolskiego prowadzili we wtorek, 27 marca, działania kontrolne na terenie powiatu świebodzińskiego. Wspólnie z policjantami chcieli ponownie skontrolować jeden z lokali, gdzie już wcześniej zatrzymywali nielegalne automaty do gier. Obecna jednak w pomieszczeniu kobieta zamknęła drzwi i nie reagowała na wezwania policjantów. - Wszystko wyglądało jak warowna twierdza - oceniają funkjonariusze KAS.

Dopiero siłowe wejście do lokalu wyjaśniło przyczynę jej uporu. W obiekcie znajdowało się pięć włączonych i przygotowanych do gry nielegalnych automatów. - Przypomnieć wypada, że urządzanie gier hazardowych poza kasynem gry bez wymaganej koncesji jest czynem zabronionym i podlega sankcjom karnym. Chodzi o karę wysokiej grzywny, karę pozbawienia wolności do lat 3 lub obie te kary łącznie. Takiej koncesji w tym punkcie nie okazano - informuje Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze, Adam Andrzejewski.

Lubuski Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie Wlkp. prowadzi w tej sprawie postępowanie pod nadzorem prokuratury. Sprawa znajdzie swoje ostateczne rozstrzygnięcie przed sądem.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.