Pędził ponad 100 km/h na "pięćdziesiątce". Stracił prawo jazdy

30 marzec 2018
(1 głos)
Autor:  Redakcja
KPP Strzelce Krajeńskie

Trzy miesiące przerwy w kierowaniu pojazdami czekają 23-letniego kierowcę, który pędził przez miejscowość Rolewice (pow. strzelecko-drezdenecki) ponad 100 km/h na ograniczeniu do 50. Nieodpowiedzialny kierowca został również ukarany mandatem i punktami karnymi. Całą sytuację nagrała kamera w nieoznakowanym radiowozie. To już 23 nieodpowiedzialny kierowca, któremu od początku 2018 roku, policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości o pond 50 km/h w terenie zabudowanym.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 29 marca. Policjanci wyposażeni w nieoznakowany radiowóz z rejestratorem patrolowali drogę K-22, która przebiega przez teren powiatu strzelecko-drezdeneckiego. W miejscowości Rolewice około godziny 20:00 zauważyli oni Volkswagena, którego kierowca jechał z nadmierną prędkością.

Pomiar wideorejestratorem tylko to potwierdził. Okazało się, że 23-latek przekroczył dopuszczalną w tym miejscu prędkość o 55 km/h. - Młody człowiek próbował tłumaczyć policjantom, że się zagapił i nie zwrócił uwagi na fakt, iż jedzie przez miejscowość. Nieodpowiedzialne zachowanie zakończyło się dla niego zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące, mandatem w kwocie 400 złotych i 10 punktami karnymi - mówi sierż. szt. Tomasz Bartos z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Kraj.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.