Wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Pięć osób rannych. W akcji śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)

31 marzec 2018
(4 głosów)
Autor:  Redakcja
Fot. OSP Brody

Do zdarzenia doszło w sobotę, 31 marca w miejscowości Datyń (powiat żarski). Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Żarach po godzinie 15:00. Z informacji podanych przez osobę zgłaszającą wynikało, że samochód osobowy wypadł z trasy i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało 5 osób. Najbardziej ranna osoba została przetransportowana do szpitala przez załogę Lotniczego Pogotowia Ratunkowgo. Droga była zablokowana, a policja wprowadziła objazdy.

Kierowca samochodu osobowego marki Audi jechał trasą Brody - Koło. Na prostej drodze w miejscowości Datyń z nieznanych przyczyn wypadł on z drogi i czołowo uderzył w drzewo. Zderzenie było bardzo mocne. Przód pojazdu został całkowicie zniszczony. W osobówce wybuchły poduszki powietrzne.

Dyżurny Operacyjny PSK zadysponował na miejsce 4 zastępy straży pożarnej - dwa z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lubsku i kolejne z jednostki OSP Brody. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy wszystkim osobom poszkodowanym.

- Wkrótce na miejsce zdarzenia dotarły 4 Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz śmigłowiec LPR. Wtedy nasze działania poszerzyły się o zabezpieczenie lądowiska - relacjonują strażacy z OSP Brody. Osoba, której stan był najbardziej poważny została przetransportowana śmigłowcem do najbliższego szpitala.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.