Mężczyzna stracił orientację w lesie i źle się poczuł. W akcji 11 zastępów straży pożarnej

31 marzec 2018
(3 głosów)

W sobotę, 31 marca, chwilę po godzinie 13:30 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krośnie Odrzańskim otrzymał telefon z prośbą o pomoc. Na terenie kompleksu leśnego w okolicach Gryżyny mężczyzna stracił orientację oraz źle się poczuł. Uskarżał się na ból w klatce piersiowej, co jest jednym z objawów zawału mięśnia sercowego. Wkrótce kontakt ze zgłaszającym urwał się, a służby natychmiast ruszyły do poszukiwań.

Z racji, że miejsce zdarzenia znajdowało się na granicy powiatów krośnieńskiego, świebodzińskiego oraz zielonogórskiego, dyżurny zadysponował liczne siły i środki do poszukiwań. Na miejscu pracowało 11 zastępów straży pożarnej, w tym Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z OSP "Jarogniewice" w Zielonej Górze. Strażacy wspólnie z policjantami, leśnikami oraz mieszkańcami okolicznych wiosek sukcesywnie przeszukiwali połacie leśne.

Ogromne poszukiwania trwały przez ponad godzinę. Odnaleziony mężczyzna był przytomny. Został przekazany załodze pogotowia ratunkowego.

Fot. OSP Bytnica

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.